• Start
  • Wiadomości
  • Chodniki w dzielnicach zmieniają wygląd. Trwają prace na Chłopskiej, Subisława, Chodkiewicza, pl. Wybickiego

Chodniki w dzielnicach zmieniają wygląd. Trwają prace na Chłopskiej, Subisława, Chodkiewicza, pl. Wybickiego

W drugiej połowie września podpisano trzy umowy, dzięki którym znacznie poprawi się jakość chodników w kilku dzielnicach miasta. W latach 2014-2017 dzięki gdańskiemu programowi chodnikowemu wyremontowano łącznie ponad 63 km chodników. Na tegoroczną modernizację chodników przeznaczono niemal 18 mln złotych.
30.09.2018
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Chodnik przy ul. Tartacznej na Starym Mieście zmodernizowany w ramach programu chodnikowego
Chodnik przy ul. Tartacznej na Starym Mieście zmodernizowany w ramach programu chodnikowego
fot. Jerzy Pinkas/www.gdansk.pl

W drugiej połowie września podpisano umowy, dzięki którym znacznie poprawi się jakość chodników w kilku dzielnicach Gdańska.

Pierwsza umowa dotyczy budowy jezdni z chodnikiem na Stogach, od ulicy Zimnej w kierunku ulicy Stryjewskiego. W ramach zadania, do końca grudnia oprócz drogi, którą będą mogli poruszać się także piesi, na wspomnianym odcinku zostanie wybudowana kanalizacja deszczowa. Koszt prac to niemal 1, 09 mln złotych.

Druga umowa dotyczy opracowania dokumentacji projektowych dla modernizacji chodników kilku gdańskich ulic. W pierwszym kwartale 2019 roku mają zakończyć się prace nad projektami przebudowy chodników dla ulic Karłowicza, Żeleńskiego, Reymonta, Malborskiej, Wenedy oraz miejsc postojowych na ul. Porębskiego i Dulina. 

Opracowanie dokumentacji przebudowy chodników i jezdni na ul. Karłowicza, Żeleńskiego i Reymonta kosztować będzie 111,3 tys. złotych. Z kolei projekty przebudowy chodników i jezdni na ul. Malborskiej i Wenedy, a także miejsc postojowych na ul. Porębskiego i Dulina kosztować będą niemal 92 tys. złotych.

Opracowanie dokumentacji dotyczyło będzie modernizacji chodników i jezdni na całej długości ul. Malborskiej i ul. Żeleńskiego. Projekt dla ul. Karłowicza obejmie odcinek od ul. Zamenhoffa do al. Wojska Polskiego, a na ul. Reymonta - od ul. Słowackiego do ul. Chrzanowskiego. W przypadku ul. Wenedy projektanci opracują modernizację chodników i jezdni na odcinku od ul. Chrobrego do ul. Hallera. Umowa obejmuje także zaprojektowanie równoległych miejsc postojowych na ul. Porębskiego i Dulina. 

Chodnik przy ul Emilii Hoene na Oruni Górnej zmodernizowany w ramach programu chodnikowego
Chodnik przy ul Emilii Hoene na Oruni Górnej zmodernizowany w ramach programu chodnikowego
fot. Jerzy Pinkas/www.gdansk.pl

W latach 2014-2017 dzięki gdańskiemu programowi chodnikowemu wyremontowano łącznie ponad 63 km chodników. Na tegoroczną modernizację chodników przeznaczono niemal 18 mln złotych.

W 2018 roku wyremontowano już chodniki m.in. na ul. Tartacznej, Hoene, Pelplińskiej i Czajkowskiego. Do końca roku zakończą się prace na innych odcinkach. Obecnie modernizowane są chodniki m.in. na ul. Chłopskiej, Subisława, Chodkiewicza czy pl. Wybickiego.


W imieniu Gminy Miasta Gdańska zadania koordynuje Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska. Pełna lista obecnie realizowanych modernizacji chodników na stronie DRMG.

TV

Prezydent Gdańska z mieszkańcami Aniołek przy jednym stole