• Start
  • Wiadomości
  • Chirurgia w szpitalu na Zaspie jak nowa, sale chorych na miarę XXI wieku

Chirurgia w szpitalu na Zaspie jak nowa, sale chorych na miarę XXI wieku

Oddział chirurgiczny w szpitalu na gdańskiej Zaspie doczekał się końca remontu. W poniedziałek, 18 marca, miało miejsce uroczyste otwarcie wyremontowanych przestrzeni z których mogą korzystać już pacjenci.
18.03.2019
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
m00103686
Pobyt w szpitalu to wątpliwa przyjemność, ale kiedy wyjścia nie ma i trzeba stać się pacjentem, łatwiej nim być w przyjaznych warunkach
Krzysztof Mystkowski/KFP

 

Sale chorych na miarę XXI wieku, nowoczesne łazienki, pokój socjalny dla pacjentów, punkt pielęgniarski, nowe łóżka i meble - tak wygląda teraz oddział chirurgiczny w Szpitalu św. Wojciecha w Gdańsku. Zakończono drugi etap remontu tego oddziału, ktory podzielony jest na prawe i lewe skrzydło.

W uroczystości otwarcia lewego skrzydła chirurgii udział wzięli m.in. Dariusz Kostrzewa - prezes Copernicusa, Piotr Kowalczuk - zastępca prezydenta Gdańska i Agnieszka Kapała-Sokalska - członek Zarządu Województwa Pomorskiego.

- Samorząd województwa od wielu lat konsekwentnie podnosi standardy w tzw. marszałkowskich szpitalach - mówiła Agnieszka Kapała-Sokalska, członek Zarządu Województwa Pomorskiego. - Kolejny, zakończony właśnie, etap remontu w szpitalu na Zaspie jest tego najlepszym dowodem. W 2017 roku oddano do użytku prawe skrzydło Oddziału Chirurgicznego Ogólnego, a teraz lewą jego część. Dzięki temu cały oddział zyskał nową jakość. Jestem przekonana, że spowoduje to poprawę nie tylko komfortu hospitalizacji naszych pacjentów, ale też polepszenie warunków pracy personelu. Przypominam, że w poprzednich latach zmodernizowaliśmy m.in. oddziały okulistyczny, neonatologii i intensywnej terapii noworodka oraz internę. Oddaliśmy też do użytku Copernicus Mamma Centrum – ośrodek leczenia chorób piersi. Ponadto, budowany jest nowoczesny blok operacyjny. Te wszystkie inwestycje świadczą o trosce o jakość opieki nad chorymi przebywającymi w naszych podmiotach leczniczych.

 

m00103688
W lewym skrzydle oddziału chirurgii jest 26 łóżek dla pacjentów
Krzysztof Mystkowski/KFP

 

Zmodernizowany oddział znajduje się czwartym piętrze szpitala. Drugi etap modernizacji objął remont 13 pokoi, każdy z nich z przeznaczeniem dla dwóch pacjentów. Wyremontowano także trzy sale pooperacyjne. Pacjenci mogą liczyć także na komfort związany z higieną. Mają do dyspozycji nowe łazienki wyposażone w ładne sanitariaty. Na całej chirurgii w jednym czasie opiekę otrzyma 52 pacjentów.

Remont prawego skrzydła oddziału chirurgii kosztował prawie 2,6 mln zł. Zmodernizowane lewego skrzydła kosztowało około 3,1 mln zł. Województwo pomorskie przekazało na remont lewego skrzydła oddziału chirurgii 2,5 mln zł. Ponad 590 tys. zł to wkład szpitala.

 

Pokoje mają wspólne łazienki dla dwóch pomieszczeń. W sanitariatach zamontowano nowe umywalki, muszle, brodziki i baterie. Sale chorych wyposażono też w niewielkie umywalki.
Pokoje mają wspólne łazienki dla dwóch pomieszczeń. W sanitariatach zamontowano nowe umywalki, muszle, brodziki i baterie. Sale chorych wyposażono też w niewielkie umywalki
Krzysztof Mystkowski/KFP