• Start
  • Wiadomości
  • Chełm. Przy Morskiej Szkole Podstawowej powstał parking rowerowy. Dla rowerzystów w każdym wieku

Przy Morskiej Szkole Podstawowej powstał parking rowerowy. Dla rowerzystów w każdym wieku

Wzdłuż tej szkoły, pomiędzy chodnikiem a ruchliwą aleją Havla, przebiega wydzielona droga rowerowa, z której każdego dnia, zwłaszcza w okresie wiosenno-letnim, korzystają setki miłośników jazdy na rowerze. Jednoślady są także coraz popularniejszym środkiem komunikacyjnym dla gdańskich uczniów. I to głównie z myślą o nich powstało miejsce, gdzie będą mogli wygodnie zostawić rower (kiedy wrócą do szkolnych budynków).
( Publikacja: 30.03.2021 )
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Na Chełmie właśnie pojawił się nowy parking rowerowy
Na Chełmie właśnie pojawił się nowy parking rowerowy
Fot. Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska

 

Budowa parkingu rowerowego przy Morskiej Szkole Podstawowej sfinansowana została w ramach Budżetu Obywatelskiego 2020. Propozycja takiej inwestycji okazała się jednym ze zwycięskich projektów w głosowaniu na BO.

Projekt zakładał powstanie ogólnodostępnego, całorocznego parkingu rowerowego umiejscowionego w pobliżu podstawówki przy ul. Rogalińskiej.

 

W pierwszych dniach marca utwardzono teren, na którym zaplanowano montaż stojaków na rowery, a także ułożono krawężniki. W ostatnich dniach marca zamontowano kilkanaście metalowych stojaków w kolorze srebrnym.

Umowę na realizację zadania podpisano z firmą Balmora Andrzej Czupryński. Koszt inwestycji wyniósł ponad 30 tys. złotych. Prace zakończyły się jeszcze w marcu, kilka tygodni przed wyznaczonym terminem.