• Start
  • Wiadomości
  • Chełm. Skatepark w Jarze Wilanowskim niemal gotowy. Trwają prace wykończeniowe

Chełm. Skatepark w Jarze Wilanowskim niemal gotowy. Trwają prace wykończeniowe

Sam obiekt, z którego korzystać będą zapewne miłośnicy jazdy na deskorolkach, hulajnogach czy rowerach, jest w zasadzie gotowy. Prowadzone są jeszcze roboty związane z zagospodarowaniem otoczenia skateparku, w tym nasadzenia zieleni i prace porządkowe. Zgodnie z umową, inwestycja powinna być ostatecznie gotowa w sierpniu br.
29.06.2024
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
na zdjęciu fragment skejtparku w kolorach bordowym i szarym
W Jarze Wilanowskim powstał skatepark - dzięki Budżetowi Obywatelskiemu
Fot. Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska

Oświetlenie, odwodnienie i odpowiednia niecka

Skatepark w Jarze Wilanowskim to zwycięski projekt Budżetu Obywatelskiego. To mieszkańcy zdecydowali, że chcą w tym miejscu taką atrakcję. Jego wymiary to 19,5 m x 24 m, a wykonany został w technologii ręcznego zacieranego betonu. 

Znajduje się w nim niecka typu „bowl” oraz powierzchnie płaskie, czyli tzw. flat, oraz część „street” z pozostałymi przeszkodami. Obiekt zostanie oświetlony, dzięki czemu będzie można z niego bezpiecznie korzystać także po zmroku. Wcześniej zbudowano sieć kanalizacji deszczowej, której rolą będzie odwodnienie wspomnianej niecki. W ramach prac zamontowane zostaną też kosze na śmieci i wykonane nowe nasadzenia.

Inwestycję realizuje firma Skate Care Plus sp. z o.o. Koszt prac wyniesie dokładnie 1 564 062,50 zł. 

Zielony Kram, ryneczki dzielnicowe na wakacje

Co obecnie dzieje się na placu budowy?

O tym, co obecnie dzieje się na placu budowy nowego gdańskiego skateparku poinformował, za pomocą Facebooka, Piotr Grzelak, zastępca prezydent Gdańska ds. zrównoważonego rozwoju i inwestycji. 

Jar na wolny czas 

Skateparki cieszą się sporą popularnością w Gdańsku. Mieszkańcy chętnie zgłaszają ich budowę w ramach Budżetu Obywatelskiego. Tak było też z obiektem, który powstaje na Chełmie, w Jarze Wilanowskim. 

Jar w ostatnich latach stał atrakcyjnym miejscem spędzania wolnego czasu. Miasto zrealizowało tu sporo inwestycji, m.in. w ramach projektu "Zagospodarowanie zespołu parkowo - rekreacyjnego Jar Wilanowska" pojawiły się tu kwietne łąki i nowe trawniki. Zbudowano ścieżki, po których można wygodnie spacerować i pobiegać, a także zainstalowano dodatkowe oświetlenie i monitoring. Na terenie jaru powstał skwer ze stawkiem, miejsce do ćwiczeń Tai Chi, place zabaw (sprawnościowy i linowy), place sąsiedzkie, na których można spędzić czas ze znajomymi np. przy grillu. Jest też mała architektura, a więc: deszczochrony, ławki i kosze na śmieci. Wybudowano budki lęgowe, domki dla owadów i karmniki dla ptaków.

Ze środków Budżetu Obywatelskiego powstało boisko wielofunkcyjne i siłownia plenerowa.

na zdjęciu skejtpark w kolorach bordowym i szarym, w tle widać zielone drzewa
Wymiary nowego skateparku to 19,5 m x 24 m. Wykonany został w technologii ręcznego zacieranego betonu
Fot. Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska

TV

Ceremonia otwarcia Mistrzostw Europy w Wioślarstwie Morskim