• Start
  • Wiadomości
  • Chełm, Jasień, Osowa, Sobieszewo. Te dzielnice, jako pierwsze, zapalą lampki na choinkach

Chełm, Jasień, Osowa, Sobieszewo. Te dzielnice, jako pierwsze, zapalą lampki na choinkach

Wspólne śpiewanie kolęd, występy muzyczne, przedświąteczne warsztaty i spotkania ze św. Mikołajem. To tylko część atrakcji, które zaplanowano w ramach przedświątecznych uroczystości dzielnicowych. W najbliższy weekend zaplanowano cztery takie wydarzenia. Sprawdźcie, co i gdzie będzie się działo. I zajrzyjcie tam, z całymi rodzinami, bądź z przyjaciółmi.
( 02.12.2022 )
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Świąteczną atmosferę poczujecie już w najbliższy weekend w kilku gdańskich dzielnicach
Świąteczną atmosferę poczujecie już w najbliższy weekend w kilku gdańskich dzielnicach
Fot. Grzegorz Mehring/www.gdansk.pl

Sobota, 3 grudnia

Choinka na Chełmie

W sobotę zajrzyjcie na Plac Styp-Rekowskiego, który zmienił swoje oblicze w ostatnich latach, dzięki pracom przeprowadzonym w ramach rewitalizacji. 3 grudnia, od godz. 10, radni dzielnicy Chełm wraz z Biurem Rozwoju Gdańska, zapraszają mieszkańców na wspólne ubieranie świątecznego drzewka. Około godz. 11 zaplanowano uroczyste zapalenie na nim światełek.

Także od godz. 10 prowadzone będą warsztaty świąteczne dla najmłodszych, w trakcie których wykonywać będą m.in. ozdoby świąteczne. Na pewno pojawi się tam także... św. Mikołaj. Atrakcji nie zabraknie i dla starszych mieszkańców. Zaplanowano występy artystyczne, a w ich trakcie wykonywanie świątecznych piosenek. Obecni częstowani będą gorącą czekoladą. Zajrzyjcie koniecznie. Wydarzenie zaplanowano w godz. 10 - 12.

Miejska choinka już przy Neptunie. Uroczyście rozbłyśnie w poniedziałek, 5 grudnia

Choinka w Osowej

W tej dzielnicy spotkanie mikołajkowe, tradycyjnie już, zaplanowano w Parku Chirona. Po raz czwarty do tej dzielnicy zawita św. Mikołaj, aby oficjalnie "odpalić święta". W ramach wydarzenia zaplanowano wspólne śpiewanie kolęd i piosenek świątecznych, oraz słodki poczęstunek.

Wydarzenie rozpocznie się o godz. 17.00, a weźmie w nim udział m.in. Rada Dzielnicy Osowa i Piotr Grzelak, zastępca prezydent ds. zrównoważonego rozwoju i inwestycji.

Choinka na Jasieniu

Tego dnia warto zajrzeć także na ul. Damroki 2. O godz. 18.30 także tutaj zaplanowano uroczyste zapalenie światełek na dzielnicowym drzewku świątecznym. Wydarzenie to umili muzyka na żywo - w wykonaniu akordeonisty i wspólne śpiewanie kolęd. Nie zabraknie też świątecznych życzeń i słodkości dla najmłodszych. W tym wydarzeniu uczestniczyć będzie, poza radnymi dzielnicy Jasień, także Piotr Borawski, zastępca prezydent ds. przedsiębiorczości i ochrony klimatu.

W tej dzielnicy zaplanowano także w sobotę "Mikołajkowe zabawy sportowe". Klub Harpagan organizuje tutaj gry dla całych rodzin. Kto lubi aktywnie spędzać wolny czas, niech zajrzy 3 grudnia w godz. 11-14, na teren Zielonego Stawu, na wysokości ul. Stankiewicza.

W tym roku 14 dzielnicowych choinek ozdobi Gdańsk. Gdzie i kiedy? Zobacz harmonogram

Niedziela, 4 grudnia

Choinka w Sobieszewie

W tej dzielnicy od lat rośnie choinka, przy ul. Turystycznej 3, która każdego roku, w grudniu, staje dzielnicowym świątecznym drzewkiem. O godz. 16.00 oficjalnie zapalone zostaną na niej światełka. Ale na ul. Turystyczną warto zajrzeć wcześniej - już od godz. 13.00 będą bowiem czekały na mieszkańców atrakcje. Pomocnicy św. Mikołaja szykują warsztaty, podczas których będzie można zrobić karmniki z przysmakami dla ptaków, napisać świąteczne listy z przesłaniem dla przyjaciół i ozdobić domki oraz piernikowe ciasteczka. O godz. 16.30 zaplanowano koncert kolęd w wykonaniu zespołu muzycznego „Rokocinianki”. A na wszystkich łasuchów będzie czekał stół w łakociami i czekoladowa fontanna. W trakcie niedzielnego spotkania św. Mikołaj będzie czytał dzieciom w swojej chacie zimowe opowieści.

TV

680 lat temu rozpoczęła się budowa Bazyliki Mariackiej w Gdańsku