Chcesz pozbyć się zbędnych mebli? Przekaż je dalej, trafią do mieszkań potrzebujących

Nie wyrzucaj niepotrzebnych mebli. Fotele, krzesła, stoliki, meble kuchenne i in. przekazać można Gdańskiej Spółdzielni Socjalnej, która odnowi dary i umebluje nimi mieszkania rodzin objętych wsparciem partnera przedsięwzięcia - Gdańskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie.
02.11.2022
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne
Mikes - Photography/pixabay

Projekt “Meble od serca”

Celem projektu “Meble od serca” realizowanego przez Gdańską Spółdzielnię Socjalną jest przede wszystkim doposażanie mieszkań rodzin objętych wsparciem MOPR, których zazwyczaj nie stać na zakup nowych mebli.

Wyposażenie, które trafia do Spółdzielni, zanim przekazane zostanie nowym właścicielom, jest w zależności od stanu - odnawiane lub czyszczone. Zajmują się tym pracownicy zatrudnieni przy projekcie. Są to osoby, dla których nauka renowacji mebli jest sposobem na aktywizację zawodową, a z czasem powrót na otwarty rynek pracy. 

„Złota rączka” wspiera seniorów w Gdańsku. Zgłoś potrzebę w Gdańskiej Spółdzielni Socjalnej

Meble i nowe życie

Odnowione, podarowane sprzęty to realne wsparcie dla osób, które często decydują się przemeblować nie tylko mieszkanie, ale i całe życie - przekonuje Katarzyna Littwin, dyrektorka Gdańskiej Spółdzielni Socjalnej. - Wierzymy w to, że pozornie bezużyteczne przedmioty, dla wielu nowych posiadaczy mogą się okazać wprost skarbami. Osoby przez nas wspierane często mają łzy w oczach w momencie przekazywania im mebli. Spółdzielnia realizuje projekt “Meble od serca” od kilku lat i cały czas cieszy się ono bardzo dużym zainteresowaniem. Rocznie dzięki niemu pomoc otrzymuje około 50 gdańskich rodzin.

Jakie meble i inne przedmioty można przekazać Spółdzielni?

Obecnie najbardziej potrzebne są:

  • meble kuchenne,
  • fotele,
  • krzesła,
  • stoliki,
  • składane dwuosobowe wersalki, tapczany,
  • małe szafy ubraniowe,
  • komody i szafki nocne.

Pamiętać trzeba, że mieszkania, do których trafiają meble, nie mają dużego metrażu, dlatego masywne skórzane rogówki, wielkie stoły, czy dwumetrowej szerokości łóżka lub materace nie są potrzebne.

Spółdzielnia przyjmuje też pościel, kołdry, poduszki, ręczniki i koce oraz elementy wyposażenia kuchni (w tym naczynia) w dobrym stanie. Wszystko to również przekazane zostanie potrzebującym.  

Jak zamknąć obieg, czyli wróćmy do kultury naprawiania przedmiotów i ubrań


Jak przekazać meble i inne dary?

Osoby, które chcą oddać meble lub inne sprzęty domowe, proszone są o wcześniejszy kontakt z GSS od poniedziałku do piątku, pod numerem tel. kom. 881 703 096 lub na adres e mail: gdagss@wp.pl. Mile widziane zdjęcia mebli i przedmiotów, które chcielibyśmy przekazać.

W przypadku większej ilości sprzętów, GSS odbiera je sama, jej pracownicy zajmą się także demontażem i zabezpieczeniem mebli kuchennych. 

Projekt „Meble od serca” jest współfinansowany przez Miasto Gdańsk.

TV

W zoo zamieszkały dwa lemury