Charytatywny Jarmark św. Mikołaja

Klasztorny dziedziniec kościoła św. Mikołaja zapachnie w weekend 3-4 grudnia choinką i wypiekami świątecznymi. Na jarmarku charytatywnym, organizowanym przez braci dominikanów, będzie można m.in. kupić prezenty dla najbliższych oraz skosztować pigwówki, powstałej według przepisu przeora klasztoru. Dochód z tegorocznego Jarmarku św. Mikołaja zostanie przekazany Centrum św. Marcina de Porres w Fastowie na Ukrainie. 
03.12.2022
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Na jarmarku u dominikanów między straganami będzie się oczywiście przechadzał św. Mikołaj
Na jarmarku u dominikanów między straganami będzie się oczywiście przechadzał św. Mikołaj
mat. Dominikanie w Gdańsku

Co będzie można kupić na jarmarku?

Stoisk na Jarmarku św. Mikołaja będzie kilkanaście. A lista tego, co będzie można nabyć na straganach, jest dość długa. 
 
- Bigos, naturalne wypieki, pigwówka (przeorówka), grzaniec, kartki świąteczne, ozdoby świąteczne, książki na prezenty, rękodzieło m.in. uczniów ze szkół Montessori i Szkoły im Wandy Błeńskiej w Kowalach, zioła sióstr dominikanek oraz gadżety związane z kościołem i św. Mikołaja i tradycją dominikańską tj. koszulki, nerki, parasolki w kolorach papieskiego umbraculum - podaje o. Michał Osek, przeor klasztoru dominikanów i dodaje, że nie jest to jeszcze pełny wykaz tego, co będzie można zobaczyć na straganach.  
 
314692084_2502732083200379_9108015045472951751_n
mat. Dominikanie w Gdańsku
Dodatkową atrakcją tegorocznego Jarmarku św. Mikołaja będzie przedstawienie artystów Teatru Młodych w formule fire-show. Spektakl zaplanowano w niedzielę, 4 grudnia, o godz. 20.00.

Komu przekazany zostanie zysk z jarmarku? 

Jarmark św. Mikołaja ma charakter charytatywny. Dochód z imprezy przekazany na rzecz Centrum św. Marcina de Porres w Fastowie na Ukrainie, w obwodzie kijowskim.
 
Głównym celem, powstałego w lipcu 2005 r., chrześcijańskiego ośrodka jest zapewnienie kompleksowej pomocy osobom w trudnych i beznadziejnych okolicznościach życiowych, zwłaszcza najmłodszym i najsłabszym oraz dzieciom z niepełnosprawnością.

Sensacja konserwatorska w kościele św. Mikołaja. Kim jest święty na odnawianym obrazie?

W czasie trwającej od końca lutego agresji Rosji na Ukrainę Centrum św. Marcina de Porres obejmuje swoją pomocą większą liczbę osób.