Kościół św. Jana. Niedzielna msza św. bez wiernych

Władze kościelne udzieliły dyspensy od udziału w mszach św. niedzielnych do 29 marca. W związku z tym duszpasterz środowisk twórczych w Gdańsku, ks. Krzysztof Niedałtowski postanowił, że najbliższa msza św. w Centrum św. Jana, w niedzielę 15 marca, odbędzie się bez uczestnictwa wiernych. Transmisję na żywo z jej przebiegu przeprowadzi portal gdansk.pl - początek o godz. 12.00.
( 14.03.2020 )
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
O odprawieniu mszy św. niedzielnej bez uczestnictwa wiernych postanowił ks. Krzysztof Niedałtowski, duszpasterz środowisk twórczych w Gdańsku. To pierwsza taka decyzja w Gdańsku - a możliwe, że w Polsce - podjęta w związku z zagrożeniem koronawirusem
O odprawieniu mszy św. niedzielnej bez uczestnictwa wiernych postanowił ks. Krzysztof Niedałtowski, duszpasterz środowisk twórczych w Gdańsku. To pierwsza taka decyzja w Gdańsku - prawdopodobnie także w Polsce - podjęta w związku z zagrożeniem koronawirusem
Grzegorz Mehring/www.gdansk.pl

 

Gdańszczanie zdyscyplinowani. Na ulicach ruch jest znacznie mniejszy i statystyki to potwierdzają. Sprawdź

 

- Będzie to msza święta w intencji chorych i zagrożonych - mówi ks. Krzysztof Niedałtowski, duszpasterz środowisk twórczych w Gdańsku, rektor kościoła św. Jana. - Odprawię ją w asyście szafarzy, o oprawę muzyczną zadba jak zwykle nasza schola. W związku z sytuacją epidemiologiczną, po licznych konsultacjach, wybrałem taką formułę, która do minimum zmniejsza zagrożenie zainfekowaniem wiernych. Na razie decyzja dotyczy tej jednej niedzieli, ale bardzo możliwe, że podobnie będzie z kolejną. Dalej zobaczymy.  

Zgodnie z rekomendacją Rady Stałej Konferencji Episkopatu Polski abp Sławoj Leszek Głódź, metropolita gdański, udzielił diecezjanom dyspensy od obowiązku niedzielnego uczestnictwa we mszy św. do 29 marca.

Decyzja o odprawieniu mszy św. niedzielnej w kościele św. Jana bez uczestnictwa wiernych ma także związek z decyzjami podjętymi przez NCK, które jest współgospodarzem Centrum św. Jana. W związku z zagrożeniem koronawirusem Nadbałtyckie Centrum Kultury w piątek 13 marca zawiesiło działalność publiczną. Odwołano wszystkie imprezy odbywające się w obiektach NCK, zamknięto budynki - gdański Ratusz Staromiejski i kościół św. Jana dla zwiedzających. 

 

 

Msza św. będzie transmitowana na żywo przez portal gdansk.pl. Redakcje i portale zainteresowane skorzystaniem z sygnału transmisji zapraszamy do osadzania transmisji na stronach.

Transmisja dostępna będzie też na kanale YouTube Urzędu Marszałkowksiego