Centrum Praw Kobiet w Gdańsku. Warsztaty, porady prawne, treningi rozwoju osobistego

Centrum Praw Kobiet zaprasza kobiety doświadczające przemocy na bezpłatne porady prawne, psychologiczne, socjalne, na grupę wsparcia i trening rozwoju osobistego. Oferta jest także dla kobiet, których bliscy są uzależnieni od alkoholu lub go nadużywają. Kobiety zainteresowane bezpłatnym wsparciem mogą zadzwonić do Centrum i umówić się na spotkanie.
15.03.2024
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Na zdjęciu widać dwie osoby trzymające się za ręce. Jedna osoba ma na sobie jasnozieloną bluzę i szare spodnie, a druga wydaje się nosić bluzę w kratę z widocznym fragmentem rękawa. Obie mają pomalowane paznokcie na zielono, ale w różnych odcieniach. Zdjęcie skupia się na ich dłoniach, które są położone na kolanach osoby w zielonej bluzie. Tło jest rozmyte, ale można dostrzec, że znajdują się w pomieszczeniu z jakimś meblem w tle.
Centrum Praw Kobiet oferuje doradztwo prawne, pomoc psychologiczną, asystowanie kobietom w sądach i na policji, zapewnienie bezpiecznego schronienia, prowadzenie grup wsparcia i telefonu zaufania, a także pomoc socjalną i doradztwo zawodowe
fot. canva.com

Dwa projekty do czerwca 2024 roku

Centrum Praw Kobiet realizuje dwa projekty, w ramach których zaprasza kobiety na bezpłatne porady prawne, psychologiczne, socjalne, ale też twórcze zajęcia. W ramach projektu "Sięgnij po MOC" finansowanego ze środków Miasta Gdańsk realizowano także grupę wsparcia i warsztaty teatralno-pieśniarskie oraz warsztaty WenDo.

W tym roku hasło: "Dość obietnic! Czas na czyny!" - w sobotę 20. Manifa Trójmiasto

Kolejny projekt  "PoMOC - w stronę bezpieczeństwa, siły i niezależności" także jest sfinansowany ze środków Miasta Gdańska a  skierowany jest do kobiet, które muszą radzić sobie z problemem alkoholowym, uzależnieniem w rodzinie lub wśród bliskich osób.   

Kobiety zainteresowane bezpłatnym wsparciem mogą zadzwonić na numer 800 107 777 i umówić się na spotkanie. Oba projekty kończą się 30 czerwca 2024 roku. 

DobreCPK
Nz. Centrum Praw Kobiet w Gdańsku zaprasza do udziału w dwóch projektach. Kobiety zainteresowane bezpłatnym wsparciem mogą zadzwonić na numer 800 107 777 i umówić się na spotkanie. Oba projekty kończą się 30 czerwca 2024 roku 
fot. Michał Szczepankiewicz/mat. CPK Gdańsk

Centrum Praw Kobiet. Jakiego wsparcia udziela? 

Centrum Praw Kobiet poza doradztwem prawnym oferuje (w zależności od lokalizacji w Polsce): pomoc psychologiczną, asystowanie kobietom w sądach i na policji, zapewnienie bezpiecznego schronienia, prowadzenie grup wsparcia i telefonu zaufania, a także pomoc socjalną i doradztwo zawodowe. W wybranych sprawach przedstawia także stanowiska Fundacji, pisze pisma wspierające klientki i podejmuje interwencje w różnych instytucjach. Jeśli to możliwe, CPK stara się także zapewnić klientkom pełnomocnika (wolontariat, pełnomocnik z urzędu lub odpłatny).

Polki coraz silniejsze? O kobietach i ich roli - na 34 piętrze Olivia Star w Gdańsku

Z uwagi na ograniczone możliwości finansowe i chęć zapewnienia kobietom niezamożnym jak najszerszego dostępu do pomocy, Fundacja oferuje kobietom lepiej sytuowanym możliwość skorzystania z oferty odpłatnej pomocy prawnej i wsparcia psychologicznego. Uzyskane z niej dochody zasilają fundusz statutowy Fundacji i pomagają nam świadczyć nieodpłatną pomoc najbardziej potrzebującym.

Kobiety mogą korzystać w Centrum Praw Kobiet z długofalowej pomocy lub poprzestać na jednorazowej konsultacji, która pomoże im uporządkować swoją sytuację życiową i rozpoznać możliwości wprowadzenia w niej zmian. Większość klientek to kobiety doświadczające różnych form przemocy. CPK pracuje z nimi w oparciu o przekonanie, że kobiety są w stanie znaleźć w sobie siłę, aby same mogły uwolnić się z krzywdzących związków, w których są bite i maltretowane.

Centrum Praw Kobiet oddział w Gdańsku

Godziny otwarcia sekretariatu: poniedziałek - piątek 10.00 - 18.00 

Gdyńskich Kosynierów 11 (domofon 2)

tel. 58 341 79 15/ +48 604-590-117, e-mail: cpk_gdansk@cpk.org.pl

 

TV

Budowa basenu we Wrzeszczu jeszcze w tym roku