• Start
  • Wiadomości
  • Koronawirus. Bezpłatny test bez wysiadania z samochodu od dzisiaj zrobisz w Gdańsku

Koronawirus. Bezpłatny test bez wysiadania z samochodu od dzisiaj zrobisz w Gdańsku

Od poniedziałku, 27 kwietnia 2020 roku rusza Centrum Testowe COVID-19 drive-thru koordynowane przez Uniwersyteckie Centrum Kliniczne. Znajdować się będzie przy Stadionie Energa Gdańsk. To pierwsze miejsce w Gdańsku, w którym będzie można wykonać badanie w kierunku koronowirusa bez wychodzenia z samochodu.
( 27.04.2020 )
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Przy Instytucie Medycyny Morskiej i Tropikalnej Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego w Gdyni centrum testowe COVID-19 drive-thru działa od 11 kwietnia 2020 roku
Przy Instytucie Medycyny Morskiej i Tropikalnej Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego w Gdyni centrum testowe COVID-19 drive-thru działa od 11 kwietnia 2020 roku
Andrzej J. Gojke / KFP

 

Jak to działa?

Testy pobierane są po wcześniejszej rejestracji telefonicznej. Rejestratorzy na podstawie odpowiedzi na zadane pytania kwalifikują pacjenta do bezpłatnego badania, na które należy przyjechać samochodem osobowym. Z samochodu nie należy wysiadać. Osoby przychodzące na piechotę, komunikacją miejską czy też przyjeżdżające rowerem nie będą mogły skorzystać z testu. Przed badaniem pacjenci identyfikowani są na podstawie dokumentu tożsamości z numerem PESEL. Wymaz pobierany jest standardowo z nosogardzieli i za pośrednictwem kuriera przekazywany do WSSE w Gdańsku. Badania molekularne wykonywane są metodą RT-PCR. Pacjent wraca do domu, a o wynikach informowany jest telefonicznie.

 

Koronawirus. Otwarto pierwsze na Pomorzu centrum testowe drive-thru

 

 

Wskazania do badania

Osoby, które mają gorączkę powyżej 38˚C oraz kaszel, obserwują utratę smaku i węchu lub przypuszczają, że mogły zarazić się koronawirusem, i mogą skorzystać z badania przyjeżdżając na miejsce samochodem osobowym, powinny zadzwonić na infolinię.

 

Będzie więcej testów na koronawirusa. Zrobią je Medyczne Laboratoria Diagnostyczne INVICTA

 

Rejestracja i godziny przyjęć

Centrum testowe COVID-19 drive-thru UCK działa od poniedziałku do piątku w godzinach 10.00-16.00 oraz w weekendy w godzinach 10.00-13.00. Rejestrować się można pod numerem tel. 58 727 05 05 (po połączeniu się z infolinią należy tonowo wybrać podany numer wewnętrzny) od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00-15.00 oraz w weekendy od 9.00 do 12.00.

 

Jak dojechać 

Namiot, w którym wykonywane są badania, znajduje się tuż obok Stadionu Energa Gdańsk. Najprościej dojechać do niego, skręcając z ul. Marynarki Polskiej w ul. Żaglową, a następnie w prawo za Trzecim Urzędem Skarbowym. 

Więcej Informacji na stronie uck.pl

 

Mapa dojazdu do punktu-6dobra

 

Punkt powstał dzięki współpracy: Dariusza Drelicha, wojewody pomorskiego, Aleksandry Dulkiewicz, prezydent Gdańska, Marcina Gruchały, rektora GUMed, Tomasza Augustyniaka, dyrektora WSSE w Gdańsku i Jakuba Kraszewskiego, dyrektora naczelnego Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku.