• Start
  • Wiadomości
  • Budżet Obywatelski 2021. Poznaj projekty i bądź gotowy do głosowania od 16 listopada

Budżet Obywatelski 2021. Poznaj projekty i bądź gotowy do głosowania od 16 listopada

Coraz bliżej rozpoczęcia kolejnej odsłony Budżetu Obywatelskiego w Gdańsku. Już teraz można typować swoich faworytów. Głosowanie rusza w poniedziałek, 16 listopada, i potrwa do końca miesiąca. Wszystkie zakwalifikowane projekty wraz z numerami przedstawione są w zakładce Budżet Obywatelski na portalu gdansk.pl.
( Publikacja: 09.11.2020 )
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
W tym roku oddawanie głosów na Budżet Obywatelski 2021 odbywać się będzie w dniach 16-30 listopada. Na zdjęciu stoisko informacyjne dotyczące edycji BO 2020 przy Baszcie Jacek, wrzesień 2019
W tym roku oddawanie głosów na Budżet Obywatelski 2021 odbywać się będzie w dniach 16-30 listopada. Na zdjęciu stoisko informacyjne dotyczące edycji BO 2020 przy Baszcie Jacek, wrzesień 2019
fot. Dominik Paszliński / www.gdansk.pl

 

Po wnikliwej analizie wszystkich projektów zgłoszonych do przyszłorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego, do głosowania dopuszczono 357. Gdańszczanki i gdańszczanie zgłosili wiele ciekawych pomysłów z zakresu: zdrowia, sportu i rekreacji, edukacji, bezpieczeństwa, inwestycji drogowych.

W tym roku - po raz pierwszy - można głosować na projekty Zielonego Budżetu Obywatelskiego. W głosowaniu na te projekty są dwa dodatkowe punkty. 

Budżet Obywatelski 2021. LISTA PROJEKTÓW. SPRAWDŹ

 

bo_2021_plakat_1

 

Kto może głosować ?

W Budżecie Obywatelskim mogą wziąć udział wszyscy mieszkańcy Gdańska, także dzieci i młodzież. Mogą być to osoby zameldowane stale lub czasowo w naszym mieście, osoby dopisane w Gdańsku do spisu wyborców lub posiadające Kartę Mieszkańca.

Jak głosować?

Głosowanie odbywa się na portalu gdansk.pl. Aby oddać głos wystarczy podać takie dane osobowe jak: imię, nazwisko, numer PESEL i imię ojca (nowość) lub indywidualny numer Karty Mieszkańca.

Każdemu głosującemu przysługuje łącznie 8 punktów: 5 punktów na projekty dzielnicowe Budżetu Obywatelskiego i 1 punkt na projekt ogólnomiejski Budżetu Obywatelskiego oraz 1 punkt na projekt dzielnicowy Zielonego Budżetu Obywatelskiego i 1 punkt na projekt ogólnomiejski Zielonego Budżetu Obywatelskiego.

Punkty można przydzielać na projekty w dowolnej dzielnicy.

bo_2021_plakat_2

 

Chcesz dowiedzieć się więcej? Na stronie www.gdansk.pl w zakładce Budżet Obywatelski można znaleźć bazę przydatnych informacji na temat BO oraz samego procesu głosowania. Można tam zapoznać się ze wszystkimi projektami, które zakwalifikowały się do tegorocznej edycji, jak również dowiedzieć się więcej o zasadach głosowania.

Wnioskodawcy znajdą tu również przydatne informacje, w jaki sposób promować swoje projekty oraz materiały promocyjne do pobrania.

Kwota przeznaczona na tegoroczną edycję Budżetu Obywatelskiego to 18 428 001 zł.

Do 7 grudnia 2020 r. poznamy szczęśliwych zwycięzców.