• Start
  • Wiadomości
  • Brzeźno. Powstanie pierwsza w dzielnicy fontanna. Na początek dokumentacja projektowa

Brzeźno. Powstanie pierwsza w dzielnicy fontanna. Na początek dokumentacja projektowa

Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska ogłosiła przetarg na wykonanie dokumentacji projektowej dla fontanny, która ma stanąć w sercu dzielnicy. Wodotrysk to pomysł mieszkańców Brzeźna, którzy zgłosili go, z powodzeniem, do Budżetu Obywatelskiego 2021.
( 05.01.2022 )
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Na zielonym skwerze pomiędzy pętlą tramwajową, parkiem nadmorskim i zabytkowym Domem Zdrojowym pojawi się fontanna
Na zielonym skwerze pomiędzy pętlą tramwajową, parkiem nadmorskim i zabytkowym Domem Zdrojowym pojawi się fontanna
Fot. Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska

 

Fontanna zbudowana zostanie na skwerze przy Parku Brzeźnieńskim, w sąsiedztwie zrewitalizowanego gmachu Domu Zdrojowego. Jak konkretnie będzie wyglądać, wiadomo będzie po opracowaniu dokumentacji.

Zwycięski wniosek Budżetu Obywatelskiego zakłada zaprojektowanie i wybudowanie klasycznej fontanny wraz z obrzeżem w kształcie koła oraz oświetleniem na skwerze tuż przy pętli tramwajowej w Brzeźnie.

- Kompozycyjnie wpisze się ona w otaczającą zabudowę, umili czas spacerującym mieszkańców i turystom. Jest to najlepsza lokalizacja do powstania pierwszej fontanny w Brzeźnie - zapewniają wnioskodawcy. - Powstanie fontanny w centralnym punkcie dzielnicy, w sąsiedztwie Domu Zdrojowego oraz zabytkowego Parku im. Haffnera, pergoli, drzew, ławek zapewni możliwość atrakcyjnego spędzania czasu dla różnych grup społecznych Brzeźna. Stanie się miejscem spotkań dla wszystkich mieszkańców i charakterystycznym punktem na mapie tej części Gdańska - dodają.

Oferty można składać do 10 stycznia br. Prace nad opracowaniem dokumentacji mają potrwać 9 miesięcy od daty podpisania umowy.

Na realizację inwestycji wnioskodawcy przewidzieli 210 tys. złotych.