Borysiuk - reaktywacja. Defensywny pomocnik wraca do Lechii z Anglii

Ariel Borysiuk ponownie reprezentować będzie barwy Lechii. Gdański klub do końca sezonu wypożyczył zawodnika z angielskiego Queens Park Rangers. Borysiuk rozegrał wcześniej w gdańskim klubie 54 mecze.

Borysiuk - reaktywacja. Defensywny pomocnik wraca do Lechii z Anglii
A
A
data publikacji: 27 stycznia 2017 r.

Borysiuk w biało-zielonych barwach Lechii w meczu z Wisłą  Kraków, grudzień 2015
Borysiuk w biało-zielonych barwach Lechii w meczu z Wisłą Kraków, grudzień 2015
Grzegorz Mehring/gdansk.pl

Dla Borysiuka przejście do Lechii to powrót do gdańskiego zespołu. 25-letni pomocnik w Lechii występował już bowiem w latach 2014 - 2015 i rozegrał w drużynie Biało-Zielonych 54 spotkania w Ekstraklasie, w których zdobył dwie bramki.

Następnie Borysiuk trafił do Legii Warszawa, w której wystąpił w minionych rozgrywkach w 13 ligowych spotkaniach i sięgnął po tytuł mistrza Polski oraz wywalczył Puchar Polski.

W czerwcu ubiegłego roku Borysiuk przeniósł się do Wielkiej Brytanii, podpisując trzyletni kontrakt z występującym w Championship (1 liga angielska, ale nie ekstraklasa) zespole Queens Park Rangers. W sezonie 2016/2017 w drużynie QPR Borysiuk zagrał w 11 ligowych spotkaniach.

Lechia w umowie wypożyczenia Borysiuka zagwarantowała sobie prawo pierwokupu zawodnika.

Do Lechii wraca także 18-letni Juliusz Letniowski, wypożyczony na sezon 2016/2017 do Drutex-Bytovii Bytów skrzydłowy Lechii Gdańsk. Wypożyczenie 18-letniego piłkarza zostało skrócone i wraca on do macierzystego klubu.

Juliusz Letniowski bieżący sezon rozpoczął od dwóch spotkań w Centralnej Lidze Juniorów w Lechii Gdańsk po czym został wypożyczony do 1-ligowej Drutex-Bytovii Bytów, w której zaliczył trzy występy na zapleczu Lotto Ekstraklasy. Umowa wypożyczenia, której termin upływał 30 czerwca 2017, została skrócona. W rundzie wiosennej piłkarz, który ma na swoim koncie dwa występy w reprezentacji Polski do lat 18, znów będzie reprezentował barwy Lechii.

Z Lechii do Śląska Wrocław odszedł Aleksandar Kovacević. Pomocnik Lechii został wypożyczony do drużyny z Wrocławia do końca obecnego sezonu. Kovacević piłkarzem Biało-Zielonych jest od sezonu 2015/2016, w którym rozegrał dla Lechii 25 spotkań w Lotto Ekstraklasie i strzelił dwa gole. W obecnych rozgrywkach Serb wystąpił w pięciu ligowych meczach gdańskiej drużyny i raz wpisał się na listę strzelców. W umowie wypożyczenia zawodnika do drużyny Śląska zawarto zapis, w myśl którego Kovacević nie będzie mógł zagrać przeciwko Lechii.

Dodajmy, że inny piłkarz Lechii - Milen Gamakow - opuścił zgrupowanie Lechii Gdańsk w tureckim Belek. Piłkarz udał się do Hiszpanii, gdzie swój obóz przygotowawczy odbywa Ruch Chorzów i rozpoczął treningi z zespołem Waldemara Fornalika. Lechia i Ruch prowadzą rozmowy, mające na celu sfinalizowanie wypożyczenia 22-latka do zespołu z Chorzowa do końca sezonu 2016/2017.

Tymczasem Lechia kończy swoje zgrupowanie w Turcjii: - Wracamy w niedzielę wieczorem do Gdańska. Obóz był udany - mówi Jakub Staszkiewicz, rzecznik Lechii Gdańsk. Mieliśmy Bardzo dobre warunki, świetne boiska, niezłą pogodę, wykonaliśmy całą zaplanowaną pracę (w sobotę ostatnie zajęcia). Wygraliśmy trzy gry kontrolne. Poniedziałek będzie dniem wolnym. Od wtorku wznawiamy treningi. 

Po powrocie z Turcji (29 stycznia), Lechia zagra na miejscu w Gdańsku dwa sparingi: 1 lutego z Chojniczanką i 4 lutego z Bytovią Bytów. Pierwszy mecz w rundzie wiosennej Lechia zagra u siebie z liderem, Jagiellonią Białystok, 12 lutego. 


oprac. SŁ (0)
www.gdansk.pl
oprac. SŁ (0)
www.gdansk.pl