• Błękitna Wstęga Bałtyku - rywalizowało 187 zawodników z 21 klubów

Błękitna Wstęga Bałtyku - rywalizowało 187 zawodników z 21 klubów. Lech Wałęsa otwierał zawody

Międzynarodowy Turniej o Błękitną Wstęgę Bałtyku młodych zapaśników odbył się w sobotę, 15 października, w Gdańsku. Zawody otworzyli były prezydent RP Lech Wałęsa i Honorowy Konsul Francji w Gdańsku Alain Mompert, w otwarciu uczestniczyli też medaliści olimpijscy Andrzej Wroński i Leszek Kosedowski. Poznaj zwycięzców w poszczególnych kategoriach.
16.10.2022
Międzynarodowy Turniej o Błękitną Wstęgę Bałtyku otworzyli były prezydent RP Lech Wałęsa i Honorowy Konsul Francji w Gdańsku Alain Mompert

Międzynarodowy turniej zapaśniczy Błękitna Wstęga Bałtyku

"Błękitna Wstęga Bałtyku" to zawody zapaśnicze z niemal 60-letnią tradycją. W tym roku odbyły się już po raz 57. W sobotę, 15 października, w hali sportowej Zespołu Szkół Melioracji Wodnych i Ochrony Środowiska przy ul. Smoleńskiej 5/7 na gdańskiej Oruni rywalizowali będą chłopcy w trzech kategoriach wiekowych: minizapasy (10-12 lat), młodzicy (13-14 lat) kadeci (15-17 lat).

W turnieju udział wzięło 187 zawodników z 21 klubów w tym reprezentacje zagraniczne z Ukrainy, Norwegii i Niemiec.

W turnieju rywalizowało 187 młodych zapaśników z czterech krajów

Lech Wałęsa na otwarcie turnieju

Młodzi zapaśnicy rywalizowali o Puchar im. Lecha Wałęsy. Były prezydent RP, legenda Solidarności i laureata Pokojowej Nagrody Nobla uczestniczył w otwarciu zawodów.

Podczas uroczystości obecni byli także Honorowy Konsul Francji w Gdańsku Alain Mompert, dwukrotny mistrz olimpijski w zapasach Andrzej Wroński (1988, 1996) oraz brązowy medalista olimpijski w boksie (1976) Leszek Kosedowski.

Rywalizację drużynową wygrał zespół z Gdańska - Zapaśniczy Klub Sportowy " Granica -Gdańsk"  drugie miejsce zajęła drużyna   z Ukrainy SC Lider a trzecie Tarnopol Ukraina.

ZOBACZ WIĘCEJ ZDJĘĆ Z TURNIEJU

Lista zwycięzców w poszczególnych kategoriach

Mini zapasy

26 kg - Filip Leikowski (GKS Cartusia Kartuzy)
29 kg - Stanisław Leoniuk (GKS Cartusia Kartuzy)
32 kg - Tola Rudnik (ZKS Miastko)
35 kg - Oliwier Leonarczyk (Akademia Młodego Sportowca WRESTLING MORENA Żukowo)
38 kg - Mateusz Kuciel (SKS Unia Swarzędz)
41 kg - Szymon Torkowski (ZKS Granica Gdańsk)
44 kg - Matviy Plahotnik (Ukraina CS Lider)
50 kg - Kamil Rajchelt (SKS Unia Swarzędz)
55 kg - Andrij Witkowski (Ukraina CS Lider)

Młodzik

35 kg - Dawid Konkel (GKS Cartusia Kartuzy)
38 kg - Leon Rudnik (ZKS Miastko)
41 kg - Bohdan Bendina (Ukraina Tarnopol)
44 kg - Igor Warwas (KS Hardzi Jaroszowiec)
48 kg - Vladyslaw Krotiuk (Ukraina Tarnopol)
52 kg - Jakub Potratz (UKS Ajas Gdańsk)
57 kg - Alan Hełminiak (ZKS Granica Gdańsk)
62 kg - Szymon Treder (GKS Cartusia Kartuzy)
68 kg - Szymon Torkowski (ZKS Granica Gdańsk)
75 kg - Jakub Ostasz (ZKS Granica Gdańsk)
85 kg - Maxsim Szewc (Ukraina CS Lider)

Kadeci

60 kg - Ayan Halim (Oslo Norwegia)
65 kg - Eden Gaziev (ZKS Granica Gdańsk)
71 kg - Mykhailo Holovko (Ukraina Tarnopol)
80 kg - Ilia Zadryboroda (Ukraina CS Lider)

W kategorii wiekowej Mini zapasy tytuł najlepszego zawodnika turnieju zdobył Szymon Torkowski (ZKS Granica Gdańsk).

W kategorii wiekowej Młodzik tytuł najlepszego zawodnika turnieju zdobył Szymon Treder (GKS Cartusia Kartuzy).

W kategorii wiekowej Kadet tytuł najlepszego zawodnika turnieju zdobył Eden Gaziev (ZKS Granica Gdańsk).