• Start
  • Wiadomości
  • Biskupia Górka. Ostatnia dzielnicowa choinka oficjalnie rozbłysła. Cieszy oczy mieszkańców i kierowców

Biskupia Górka. Ostatnia dzielnicowa choinka oficjalnie rozbłysła. Cieszy oczy mieszkańców i kierowców

W tej rewitalizowanej w ostatnich latach dzielnicy po raz kolejny ozdobiono i oświetlono świąteczne drzewko. Stanęło ono na placu znajdującym się na tyłach budynku przy ul. Biskupia 4. W uroczystym zapaleniu światełek, które odbyło się w środę 8 grudnia, wziął udział zastępca prezydent Gdańska Alan Aleksandrowicz, a także lokalni aktywiści, dzielnicowi radni i grupa mieszkańców.
( Publikacja: 08.12.2021 )
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
W środę, 8 grudnia, parę minut po godz. 19, rozbłysła dzielnicowa choinka na Biskupiej Górce
W środę, 8 grudnia, parę minut po godz. 19, rozbłysła dzielnicowa choinka na Biskupiej Górce
Fot. Grzegorz Mehring/www.gdansk.pl

 

W tym roku lokalne miejskie choinki uroczyście rozświetlano aż w dziesięciu dzielnicach, z czego w Śródmieściu aż w dwóch lokalizacjach: na Biskupiej Górce oraz na Dolnym Mieście. W środę podobne wydarzenia odbyły się także na Jasieniu i Pieckach - Migowie. Biskupia Górka była ostatnim zaplanowanym w tym roku miejscem. Zapaleniu światełek towarzyszyło wspólne śpiewanie kolęd.

Ta dzielnicowa choinka jest już jedenastą i ostatnią w mieście. Przy ul. Biskupiej, pomimo mroźnego wieczoru, pojawili się też mieszkańcy, którzy chętnie zaangażowali się m.in. w dodatkowe zdobienie świątecznego drzewka. Jest ono dobrze widoczne po zmroku od strony al. Armii Krajowej, a także na wysokości pobliskiego centrum handlowo - usługowego.

Środowe spotkanie było okazją do złożenia sobie życzeń, spotkania znajomych i sąsiadów, a także do rozmów o dzielnicy.

Ozdobione, oświetlone choinki przyciągają swoją magią. Wywołują uśmiech na twarzach i lepsze samopoczucie w okresie, kiedy szybko zapada zmrok. Montaż, a następnie uroczyste oświetlenie drzewek kojarzących się ze świętami Bożego Narodzenia, stało się już gdańską tradycją.

Po raz pierwszy dzielnicowe choinki, sfinansowane przez Miasto, pojawiły się przed dwoma laty m.in. w rewitalizowanych dzielnicach: w Nowym Porcie, Oruni- Św. Wojciechu-Lipcach i dwóch lokalizacjach w Śródmieściu: na Dolnym Mieście oraz na Biskupiej Górce. W ubiegłym roku miejskie choinki zadebiutowały na Jasieniu i w Pieckach - Migowie. W tym roku: w Letnicy, na Osowej i Zaspie Rozstajach.