• Start
  • Wiadomości
  • Bieg św. Dominika. Sprawdź co i kiedy - dzisiaj na Głównym Mieście

Bieg św. Dominika. Sprawdź co i kiedy - dzisiaj na Głównym Mieście

Bieg dla amatorów na 5 km i dla profesjonalistów, na dwa razy dłuższym dystansie. Do tego prolog „Goń św. Dominika”, w którym wystartują rodzicie z dziećmi i bieg dla pomorskich VIP-ów. Wszystkie trasy przygotowano w samym centrum Gdańska - ulicami Głównego Miasta. To wszystko już w sobotę, 5 sierpnia, w ramach 24. Biegu św. Dominika.
05.08.2017
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl

Tak goniono św. Dominika rok temu: półtora tysiąca osób uczestniczyło w prologu na dystansie 1200 m

W pięciu biegach i jednym marszobiegu wystartuje w sumie ok. 3000 osób. W ubiegłym roku wokół tras ustawiło się 20 tysięcy kibiców.

Międzynarodowy Bieg św. Dominika to święto wszystkich miłośników biegania na krótkich dystansach. Organizowany jest nieprzerwanie od 25 lat, a od 21 odbywa się w trakcie Jarmarku św. Dominika. Zdaniem organizatorów, impreza jest hitem sportowego lata na Wybrzeżu, a wielu uczestników uważa, że w swojej klasie - nawet najbardziej atrakcyjna w Polsce.

Sceneria jest niezmienna od lat: centrum gdańskiej starówki, w otoczeniu kamienic Traktu Królewskiego. Start i meta większości biegów znajdują się na ul. Długiej lub na Długim Targu, w pobliżu Fontanny Neptuna.

Tak w zeszłym roku na ulicach Głównego Miasta konkurowały między sobą kobiety

Impreza rozpocznie się od marszobiegu Goń św. Dominika na dystansie 1200 metrów dla 1500 osób. Potem - na wózkach - ścigać się będą osoby niepełnosprawne, a następnie w biegowe szranki staną kobiety i mężczyźni (osobno) w biegach na 5 km. Kolejny w programie będzie bieg VIP-ów.

Jako wielki finał całej imprezy zaplanowano mistrzostwa Polski mężczyzn na 10 km. Do biegu przystąpi 50 zawodników.

Na czas Biegu św. Dominika na obszarze Głównego Miasta wprowadzone są ograniczenia w ruchu pojazdów i osób pieszych - warto zapoznać się ze szczegółowym programem imprezy i mapkami, które publikujemy poniżej:

PROGRAM

5 sierpnia (sobota)

  • 08.45 – Otwarcie biura biegu na ul. Ławniczej – wydawanie numerów i pakietów.
  • 13.50 – Prolog Goń św. Dominika (1200 m dla 1500 uczestników). Start i meta przed Fontanną Neptuna.
  • 14.33 – Wyścig wózkarzy o Puchar PFRON na dystansie 3,76 km (4 rundy po 940 m). Start i meta pod Fontanną Neptuna.
  • 15.05 – Bieg kobiet o Puchar Lotto na dystansie 5 km (245 m + 3 rundy po 1585 m). Start – ul. Długa przed Złotą Bramą, meta pod Fontanną Neptuna.
  • 16.05 – Bieg mężczyzn o Puchar Ministerstwa Sportu i Turystyki na dystansie 5 km (245 m + 3 rundy po 1585 m). Start – ul. Długa przed Złota Bramą, meta pod Fontanną Neptuna.
  • 17.00 – Bieg VIP-ów o Puchar Energi na dystansie 940 m (jedna runda). Start i meta pod Fontanną Neptuna.
  • 17.30 – Bieg Elity mężczyzn o Puchar Prezydenta Gdańska i Wojewody Pomorskiego – mistrzostwa Polski na dystansie 10 km (600 m + 10 rund po 940 m). Start – ul. Ogarna, meta pod Fontanną Neptuna.

TV

Warzywa od rolników przy pętli Łostowice - Świętokrzyska