VI Bieg Charytatywny Północny Pomaga. Bieg realny lub wirtualny, pomoc prawdziwa

Ruszyły zapisy na VI Bieg Charytatywny Północny Pomaga dla gdańskiej Fundacji Hospicyjnej. W tym roku zebrane fundusze zostaną przekazane na wyposażenie i uruchomienie Centrum Opieki Wytchnieniowej, które już we wrześniu 2023 roku ma przyjąć piewszych podopiecznych. 
12.09.2023
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
bieg
Tegoroczny bieg odbędzie się 23 września. Dystans 7,4 km każdy uczestnik może przebiec stacjonarnie i witrualnie
fot. Fundacja Santander Bank Polska S.A./youtube

Budowa Centrum Opieki Wytchnieniowej dobiega końca. Można pomóc w sfinansowaniu

Już po raz szósty - 23 września 2023 roku wolontariusze Makroregionu Północnego i Fundacji Santander organizują bieg charytatywny w intencji wsparcia bardzo potrzebnej na Pomorzu inwestycji - Centrum Wytchnieniowego dla osób przewlekle chorych i  niepełnosprawnych, potrzebujących całodobowej opieki.

Pobiegnij, pospaceruj, przepłyń - stacjonarnie i fizycznie 

W pięciu poprzednich edycjach uczestniczyło 6875 osób i zebrano razem 312 tys. zł.  W tym roku, podobnie jak w ubiegłych latach, będzie można wziąć udział w dwóch formułach: stacjonarnej, czyli fizycznie pobiec z pracownikami obydwu fundacji, przemierzając trasę 7,4 km od Work Cafe Santander Gdańsk do Placu Zebrań Ludowych oraz wirtualnej - w której uczestnik może wystartować w dowolnym miejscu na świecie. 

Fundacja Gdańska: 25 lat pracy dla miasta, gdańszczanek, gdańszczan i pomoc Ukrainie

Bieg wirtualny kierowany jest do osób, które chciałyby wziąć udział w wydarzeniu, ale nie będą w tym czasie w Gdańsku. Wystarczy dokonać zapisu i wystartować bez względu na to, w której części świata akurat się znajduje.

Kilometry pokonane dla Fundacji Hospicyjnej wszędzie liczą się tak samo i to bez względu na to, czy zostaną przepłynięte, przebiegnięte czy przespacerowane - tu najważniejszy jest cel. W tym roku 100 proc. zebranych funduszy zostanie przekazane na wyposażenie i uruchomienie Centrum Opieki Wytchnieniowej

Jak dołączyć do biegu charytatywnego?

Zapisać się na bieg Północny Pomaga można do 20 września do godziny 23:59:00 za pomocą formularza zapisów

Pola Nadziei 2023. Wielki sukces publicznej zbiórki dla pomorskich hospicjów: 710 tys. zł!

Opłata startowa za osobę pełnoletnią wynosi 30 zł lub więcej, według uznania. Uczestnictwo w biegu dzieci i młodzieży do 18 roku życia jest bezpłatne. Za pierwsze 1000 zapisanych dzieci i młodzieży do 18 lat Fundacja Santander przekaże darowiznę na Centrum Opieki Wytchnieniowej w Gdańsku w wysokości 10 zł za osobę, nie więcej niż 10 tys. zł.

Pierwsze 10 osób, które wpłacą 1000 zł lub więcej, otrzyma specjalne podziękowanie w postaci statuetki Bursztynowego Serduszka.

Centrum Opieki Wytchnieniowej dla opiekunów rodzinnych

Centrum Opieki Wytchnieniowej, to miejsce, które zapewni opiekę chorym dzieciom oraz dorosłym, a ich rodzinom da chwilę odpoczynku. Osoby, które sprawują opiekę nad bliskimi chorymi w domach, bywają zmęczone, wypalone, przeciążone o bowiązkami. Tak jak każdy z nas, potrzebują choć krótkiego urlopu, chwili wytchnienia, podczas której będą mogły wypocząć, zadbać o swoje potrzeby i po prostu nabrać sił.

 

 

 

TV

79. rocznica zakończenia II wojny światowej