• Start
  • Wiadomości
  • Bieg do Źródeł - zapisz się i wystartuj na 3 lub 10 km. Termin mija 3 czerwca

Bieg do Źródeł - zapisz się i wystartuj na 3 lub 10 km. Termin mija 3 czerwca

W dniu 15 czerwca w Parku Jelitkowskim odbędą się jubileuszowe biegi na dwóch dystansach (3 i 10 km) oraz piknik w wodnym klimacie. Zapisy zakończą się 3 czerwca lub z chwilą wyczerpania puli miejsc. Na biegaczy w biegu głównym czeka 600 miejsc, dla uczestników biegu rodzinnego przygotowano 800 miejsc.
( Publikacja: 19.05.2019 )
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
W tym roku GIWK zaprasza do bicia jubileuszowego rekordu
W tym roku GIWK zaprasza do bicia jubileuszowego rekordu
fot. www.gdansk.pl

 

Organizatorem Biegu do Żródeł jest Gdańska Infrastruktura Wodociągowo-Kanalizacyjna Sp. z o.o., która w tym roku obchodzi jubileusz 15-lecia istnienia. Z tej okazji zaprasza do bicia jubileuszowego rekordu i zachęca, by każdy zawodnik pobiegł w niebieskiej, wodnej koszulce. Biegacze na 10 km otrzymają je w pakietach startowych. 

- Chcemy być niebiescy, by podkreślić wodociągowy klimat imprezy. Stąd nasza prośba do biegaczy o wystąpienie w stroju sportowym tego koloru. Wyobrażamy sobie pamiątkowe, urodzinowe zdjęcia, na których wszyscy nawiązujemy do barw bliskich naszej misji „Woda dla pokoleń” - podkreśla Jacek Skarbek, prezes spółki GIWK.

Szósta edycja Biegu do Żródeł odbędzie się 15 czerwca. Uczestnicy będą mieli okazję do zmierzenia się z dwoma dystansami.

  • bieg rodzinny na 3 km rozpocznie się o godz. 11:00, bez pomiaru czasu
  • bieg główny na 10 km rozpocznie się o godz. 12:00, będzie mierzony czas

 

Na spragnionych po wysiłku uczestników czeka m.in. smaczna woda
Na spragnionych po wysiłku uczestników czeka m.in. smaczna woda
fot. www.gdansk.pl

 

Trasa biegów znajduje się w malowniczym, zielonym pasie nadmorskim i ciągnie się wzdłuż źródeł wody pitnej (zdrojów ulicznych i studni ujęcia wody Czarny Dwór).

Zapisy do obu biegów potrwają do 3 czerwca. Udział w biegu rodzinnym jest bezpłatny, w biegu głównym to koszt 29,99 zł. Na biegaczy w biegu głównym czeka 600 miejsc, dla uczestników biegu rodzinnego przygotowano 800 miejsc. 

Szczegółowe informacje o startach znaleźć można na stronie www.biegdozrodel.pl.

Na najszybszych w biegu na 10 km czekają wartościowe bony do sklepu sportowego. Wśród biegaczy rodzinnych rozlosowane zostaną nagrody rzeczowe.

 

VI_Bieg_do_Zrodel

 

Ambasadorem urodzinowego biegu jest Marcin Urbaś, były lekkoatleta, specjalista biegu na 200 metrów, medalista mistrzostw Europy, olimpijczyk. Spotkanie z mistrzem to jeden z tegorocznych prezentów dla osób biegnących do źródeł. 15 czerwca uczestnicy imprezy będą mieli niepowtarzalną okazję, by spotkać tego utytułowanego biegacza.

Marcin Urbaś przyjedzie do Gdańska z radami zarówno dla początkujących biegaczy, jak i dla amatorów sportów biegowych, którzy już trenują. Podczas programu na piknikowej scenie opowie o tym:

  • jakich błędów nie popełniać, zaczynając przygodę z bieganiem
  • jak wyznaczać sobie realne cele - idea małych kroków
  • na co zwrócić szczególną uwagę w technice biegu, by sport był prawdziwą przyjemnością
  • jak ważna jest rozgrzewka i regeneracja organizmu po biegu
  • czy trenować trzeba codziennie i jak organizować treningi, by nie stały się nużące, a poprawiały wyniki


Wspólne piknikowanie. Tomasz Barański i wodny taniec gdańszczan

Charakterystycznym elementem Biegu do Żródeł są ciekawe atrakcje piknikowe, wśród nich wodna gra oraz warsztaty tematyczne. Gra dostosowana będzie do różnych grup wiekowych, jej uczestnicy będą zmagać się z kilkunastoma konkurencjami. Wśród zadań znajdą się zarówno konkurencje ruchowe (wodny crossfit i wodociągowa sztafeta), kreatywne oraz dotyczące wiedzy o działalności wodociągów. Strefa warsztatowa zaprosi do wspólnego przygotowywania smakowych lodów, dekorowania domu w myśl zasady „zero waste” oraz poznawania wodnej sztuki.

Atrakcją specjalną pikniku będzie pokaz taneczny Tomasza Barańskiego, trenera „Tańca z gwiazdami” i „Dancing with the Stars”, uczestnika programu „You can dance. Po prostu tańcz”. Na scenie zobaczymy specjalny show taneczny inspirowany ruchami wody.

Na finał imprezy GIWK zaprosi gdańszczanki i gdańszczan oraz wszystkich uczestników 6. Biegu do źródeł do wspólnego, urodzinowego, wodnego tańca. Wszyscy tancerze zostaną uwiecznieni na pamiątkowym zdjęciu i filmie.