Bezpłatne zajęcia żeglarskie dla dzieci w Górkach Zachodnich i Jelitkowie. PZŻ zaprasza

Trwają zapisy do bezpłatnego Ogólnopolskiego Programu Edukacji Żeglarskiej PGE PolSailing. Kilka tysięcy dzieci w kilkudziesięciu ośrodkach w Polsce może wziąć udział w bezpłatnych zajęciach żeglarskich. W Gdańsku zajęcia organizowane są w Jelitkowie oraz w Górkach Zachodnich.
30.06.2024
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Dzieci na deskach z żaglami
Zajęcia prowadzone są na łódkach Optimist (dla dzieci w wieku 7-10 lat), windsurfing (9-12 lat) oraz zajęcia w ramach akcji Młody Żeglarz (12-15 lat)
fot. Szymon Sikora

Bezpieczne kąpieliska morskie w Gdańsku, boiska plażowe, udogodnienia dla niepełnosprawnych

Na czym polega program?

Ogólnopolski Program Edukacji Żeglarskiej PGE PolSailing realizowany jest przez Polski Związek Żeglarski we współpracy z okręgowymi związkami żeglarskimi i klubami oraz przy udziale środków Ministerstwa Sportu i Turystyki. To już 12. edycja programu. 

- To bardzo ważny program dedykowany dzieciom i ich rodzicom i pokazujący, że nasz sport jest dla każdego i może stać się pasją, przygodą, a nawet stylem życia. Dzisiaj niezwykle ważne jest, aby dzieci inspirować, wskazywać im drogę. Tą drogą może być żeglarstwo. Program PGE PolSailing realizowany jest w kilkudziesięciu ośrodkach w całej Polsce, a jego podstawą jest nie tylko nauka żeglarstwa, ale również przekazywanie wiedzy i umiejętności dotyczących zasad bezpieczeństwa nad wodą, zdrowego stylu życia oraz odpowiedzialnej postawy wobec środowiska naturalnego. Program przynosi wymierne efekty, dzieci nie tylko poznają żeglarstwo, ale też wiele z nich przy żeglarstwie zostaje. Zachęcam wszystkich do uczestnictwa, bo może to być początek wielkiej, życiowej przygody - mówi Tomasz Chamera, prezes Polskiego Związku Żeglarskiego. 

Zajęcia w Gdańsku

Jednym z miast, które jest włączone do projektu to Gdańsk. Zajęcia odbywają się w Jelitkowie oraz w Narodowym Centrum Żeglarstwa w Górkach Zachodnich, organizatorem jest klub AZS AWFiS Gdańsk.  

Są trzy rodzaje zajęć:

  • na łódkach Optimist dla dzieci w wieku 7-10 lat
  • windsurfing dla dzieci 9-12 lat
  • Młody Żeglarz dla młodzieży w wieku 12-15 lat na łódkach sportowych innych niż Optimist (mogą być klasy dwuosobowe) lub na łódkach turystycznych.

Zajęcia w ramach programu PGE PolSailing są całkowicie darmowe

Jak się zarejestrować

Pierwszym krokiem rejestracji do Programu PGE PolSailing jest wypełnienie formularza rejestracyjnego na stronie www.polsailing.pl. Ze strony głównej wybieramy interesujące nas zajęcia.

- W procesie rekrutacyjnym przyjmujemy 30, 50 lub 100 uczestników w zależności od wielkości ośrodka. Proces rekrutacji składa się z trzech prostych kroków opisanych na naszej stronie. W trakcie procesu zgłoszenia do Programu PGE PolSailing 2024 niezbędne jest założenie konta na platformie sportbm, należy postępować zgodnie z wytycznymi podawanymi podczas rejestracji. Efektem prawidłowej rejestracji będzie otrzymanie potwierdzenia mailowego po zweryfikowaniu zgłoszenia przez koordynatora ośrodka. Po weryfikacji zgłaszający otrzyma poprzez platformę sportbm wszystkie ustalenia, takie jak przydział do grup, kalendarz spotkań, itp - wyjaśnia Filip Kazuła, koordynator programu PGE PolSailing.

W Gdańsku prowadzone są zajęcia na Optimistach i w windsurfingu. Koordynatorem regionalnym jest Radosław Furmański.

Zapisy na zajęcia w Gdańsku na Optimistach i w windsurfingu.

Regulamin programu

 

TV

Nowy punkt widokowy na Suchaninie już gotowy