• Start
  • Wiadomości
  • Bez odwołania w sprawie Gedanii. Prokuratura Okręgowa umorzyła śledztwo

Bez odwołania w sprawie Gedanii. Prokuratura Okręgowa umorzyła śledztwo

Do Urzędu Miasta wpłynęło postanowienie Prokuratury Okręgowej o umorzeniu śledztwa w sprawie Gedanii. O złożeniu wniosków do prokuratury zdecydował prezydent Paweł Adamowicz w 2017 roku, reprezentujący Skarb Państwa, właściciela terenów przy ul. Kościuszki.
29.04.2020
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl

 

 

Prokuratura Okręgowa wydała postanowienie o umorzenie śledztwa 20 kwietniu 2020 roku. Pod koniec maja postanowienie wpłynęło w formie pisemnej do Urzędu Miasta.

- Uszanujemy postanowienie prokuratury i nie będziemy się odwoływać, szczególnie, że prezes KKS Gedania Zdzisław Stankiewicz nie żyje - informuje Alan Aleksandrowicz, zastępca prezydenta ds. inwestycji. - A powody umorzenia prokuratura zawarła w wydanym postanowieniu. Przypomnę tylko, że cały obszar jest własnością Skarbu Państwa i został przekazany w użytkowanie wieczyste na rzecz klubu sportowego.


Według obowiązującego planu miejscowego obszar ten jest przeznaczony wyłącznie pod usługi sportu, rekreacji i turystyki oraz pełnowymiarowe boisko do piłki nożnej z trybunami. Nie ma w nim zabudowy mieszkaniowej.


Przypominamy, że przyczyną złożenia wniosków była sprzedaż prawa użytkowania wieczystego terenu przy ul. Kościuszki przez Gedanię SA na rzecz ROBYG 18 sp. z o.o. i niezrealizowania celu, w jakim w 2005 roku przekazano działki. 

 

TV

Ceremonia otwarcia Mistrzostw Europy w Wioślarstwie Morskim