Bez ciepłej wody z powodu budowy Nowej Warszawskiej

W nocy z niedzieli na poniedziałek (26 na 27.09) w południowych dzielnicach Gdańska nastąpi przerwa w dostawie ciepła oraz ciepłej wody. Potrwa ona maksymalnie do środy wieczorem (29.09). Przerwa związana jest z przełożeniem sieci ciepłowniczej na budowie ul. Nowej Warszawskiej.
27.09.2021
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Konieczność usunięcia kolizji sieci ciepłowniczej jest przyczyną przerwy w dostawach ciepła. Potrwa ona maksymalnie do środy wieczorem i dotknie mieszkańców dzielnic Ujeścisko, Zakoniczyn, Szadółki, Jasień, Kowale oraz części Chełmu
Konieczność usunięcia kolizji sieci ciepłowniczej jest przyczyną przerwy w dostawach ciepła. Potrwa ona maksymalnie do środy wieczorem i dotknie mieszkańców dzielnic Ujeścisko, Zakoniczyn, Szadółki, Jasień, Kowale oraz części Chełmu
gdansk.pl

 

Trwa budowa linii tramwajowej Nowa Warszawska. Aby zrealizować ją zgodnie z planem niezbędne jest przełożenie kolizji sieci ciepłowniczej wraz z jej modernizacją. W związku z pracami w ostatnim tygodniu września, konieczna jest przerwa w dostawach ciepła i ciepłej wody dla mieszkańców części południowych dzielnic Gdańska.


Proces usunięcia kolizji z istniejącymi sieciami podziemnymi jest bardzo złożony. Termin wyłączenia dostawy ciepła i ciepłej wody był konsultowany i koordynowany z GPEC. W ramach wyłączenia równolegle przebudowane zostaną sieci w sześciu lokalizacjach. Termin ustalono na drugą połowę września, gdyż nie było zgody na wyłączenia w innym terminie.

Aby zminimalizować utrudnienia prace na wodociągu zostały zaplanowane tak, aby za sprawą jednego wyłączenia usunąć wszystkie kolizje ciepłociągu z trasą tramwajową. Dzięki takiemu zabiegowi, budowa ul. Nowej Warszawskiej nie będzie potrzebowała dodatkowych wyłączeń sieci.

Należy pamiętać, że termin wyłączenia jest uzależniony od technologii oraz zaawansowania robót na budowie linii tramwajowej, a podczas obecnego wyłączenia GPEC jednocześnie prowadzi prace modernizacyjne na sieci we własnym zakresie.

Miasto i GPEC przepraszają za niedogodności związane z przebudową sieci.   

 

Częścią inwestycji budowy linii tramwajowej Nowej Warszawskiej, jest także przebudowa sieci ciepłowniczej. Aktualnie koliduje ona z trasą nowej linii tramwajowej i układem drogowym Nowej Warszawskiej.

Jej przełożenie jest niezbędne i czasowo uzależnione od harmonogramu inwestycji. Dodatkowo przeprowadzamy modernizację naszej infrastruktury, aby zminimalizować ryzyko usterek i przerw w dostawach w przyszłości – wyjaśnia Jadwiga Grabowska, rzeczniczka prasowa GPEC. - Wiemy, że tego typu przerwy są uciążliwe, dlatego staraliśmy się wybrać pogodowo optymalne dni na te prace, a od poniedziałku ma być trochę cieplej. Inwestycja jest rozległa, będziemy prowadzić pracę 24h/dobę na kilku frontach jednocześnie. Dziękujemy mieszkańcom za wyrozumiałość.

Pomimo złożoności prac GPEC wspólnie z DRMG zminimalizował uciążliwość do jednej przerwy w dostawach ciepła i ciepłej wody. Rozpocznie się ona w nocy z poniedziałku na wtorek (26/27.09) i potrwa maksymalnie do środy wieczora (29.09). Przerwa będzie dotyczyła mieszkańców dzielnic Ujeścisko, Zakoniczyn, Szadółki, Jasień, Kowale oraz części Chełmu. Dokładny wykaz ulic objętych przerwą można znaleźć na stronie GEPEC.

Zakres inwestycji Nowa Warszawska obejmuje także przebudowę fragmentu torowiska i układu drogowego na al. Havla tak, aby można było „wpiąć” nową linię. Skrzyżowanie z ul. Łódzką zaprojektowano jako trójwlotowe, a odcinek ul. Nowej Warszawskiej między skrzyżowaniem z al. Havla jako drogę dwujezdniową. Ponadto projekt przewiduje przebudowę liczącego ok. 200 metrów odcinka ul. Piotrkowskiej tak, aby dostosować ją do nowego układu drogowego.

 

TV

Dobiega końca realizacja zakładu termicznej obróbki odpadów