• Start
  • Wiadomości
  • Betlejemskie Światło Pokoju w Gdańsku. ZHP zaprasza dziś na uroczyste przekazanie

Betlejemskie Światło Pokoju w Gdańsku. ZHP zaprasza dziś na uroczyste przekazanie

We wtorek (14 grudnia) o godzinie 17.00 pod fontanną Neptuna, odbędzie się uroczyste przekazanie Betlejemskiego Światła Pokoju hufcom Chorągwi Gdańskiej ZHP oraz mieszkańcom. Betlejemskie Światło będzie można także odbierać do 24 grudnia w Domu Harcerza. ZHP już od ponad 30 lat uczestniczy w corocznej akcji przekazywania symbolicznego ognia pochodzącego z Groty Narodzenia Pańskiego w Betlejem.
( Publikacja: 13.12.2021 )
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Przekazanie Betlejemskiego Światła Pokoju na Długim Targu w Gdańsku, rok 2017
Przekazanie Betlejemskiego Światła Pokoju na Długim Targu w Gdańsku, rok 2017
Fot. Grzegorz Mehring/www.gdansk.pl

 

Pandemia nie przeszkodziła wielkiej międzynarodowej sztafecie, w ramach której płomień pochodzący z Groty Narodzenia Pańskiego w Betlejem obiega cały świat, niosąc nadzieję i wezwanie, by w trudnych czasach otworzyć się na pomoc drugiemu człowiekowi. Harcerze i harcerki z ZHP już od ponad 30 lat biorą udział w tej wielkiej, międzynarodowej akcji. Płomień zapalony w grocie przemierza za sprawą skautów z całego świata długą drogę, by poprzez kraje i kontynenty dotrzeć między innymi do Polski. Od tego ognia zapalane są świece Caritas, które następnie trafiają do wielu środowisk, instytucji i domów, niosąc nadzieję i w symboliczny sposób rozpalając w każdym człowieku chęć pomagania innym.

We wtorek, 14 grudnia, o godzinie 17.00 na Długim Targu pod fontanną Neptuna, odbędzie się uroczyste przekazanie Betlejemskiego Światła Pokoju hufcom Chorągwi Gdańskiej ZHP oraz mieszkańcom Gdańska. Betlejemskie Światło w naszym mieście będzie można odbierać do 24 grudnia w holu głównym Domu Harcerza przy ulicy Za Murami 2-10.

 

Już drugi rok z rzędu Betlejemskie Światło Pokoju dociera na Pomorze z krakowskich Balic dzięki Gdyńskiej Brygadzie Lotnictwa Marynarki Wojennej
Już drugi rok z rzędu Betlejemskie Światło Pokoju dociera na Pomorze z krakowskich Balic dzięki Gdyńskiej Brygadzie Lotnictwa Marynarki Wojennej
Fot. Sara Ejsmont/ZHP

 

Harcerze i harcerki należący do Związku Harcerstwa Polskiego odebrali Betlejemskie Światło pokoju od słowackich skautów w niedzielę, 12 grudnia. Na Pomorze płomień trafił jeszcze tego samego dnia wieczorem dzięki mostowi powietrznemu Kraków-Gdynia zorganizowanemu przez Gdyńską Brygadę Lotnictwa Marynarki Wojennej.