• Start
  • Wiadomości
  • Będzie przebudowa ZSO nr 8 przy ul. Meissnera - podpisano umowę

Będzie przebudowa ZSO nr 8 przy ul. Meissnera - podpisano umowę

Właśnie podpisano wartą niemal 7 mln zł umowę na remont kompleksu budynków ZSO nr 8 przy ul. Meissnera na gdańskiej Zaspie. Prace będą skupiały się na przebudowie węzła żywienia i dostosowaniu szkoły do przepisów przeciwpożarowych. Realizacja ma potrwać do końca 2024 roku.
29.02.2024
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
budynek szkolny
Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 8 w Gdańsku do końca 2024 roku zostanie zmodernizowany
mat. DRMG

Lekcja Obywatelska z prezydent Dulkiewicz w Zespole Szkół Samochodowych

Umowę na remont kompleksu budynków Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 8 podpisano z firmą KNB System Sp. z o.o. Wartość kontaktu to niemal 7 milionów złotych. Obiekt szkolny składa się z siedmiu połączonych segmentów. Głównym zamierzeniem inwestycji jest przebudowa węzła żywienia oraz dostosowanie budynków szkoły do przepisów przeciwpożarowych.

W ramach dostosowania obiektów do przepisów przeciwpożarowych, w poszczególnych częściach zamontowany zostanie system sterowania oddymianiem (SSP), przebudowane zostaną klatki schodowe. Przewidziano również wyodrębnienie segmentów B, C i F jako oddzielnych stref pożarowych poprzez zastosowanie na granicy drzwi i zamknięć o właściwej odporności ogniowej. Ponadto tam, gdzie to konieczne, zamontowane zostaną nowe okna przeciwpożarowe. W części sal zaplanowano wymianę posadzek, osuszenie zawilgoconych powierzchni oraz malowanie ścian i sufitów. Prace mają zakończyć się do końca 2024 roku.

Obecnie trwają również prace w Szkole Podstawowej nr 49. Budynek szkoły jest także przystosowywany do przepisów przeciwpożarowych, a koszt remontu to niemal 4 miliony złotych. Prace mają zakończyć się wiosną 2024 roku.

Jednocześnie trwa remont Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 2 przy ulicy Smoleńskiej. Także ten obiekt jest dostosowywany do nowych przepisów przeciwpożarowych. Warte ponad 4 miliony złotych prace zakończą się w kwietniu tego roku.

Oprac. AO

Brama Straganiarska i inne - ponad 800 tys. zł na remont gdańskich zabytków z budżetu samorządu Pomorza

TV

W zoo zamieszkały dwa lemury