• Start
  • Wiadomości
  • Badania, konsultacje, nauka samobadania. Odwiedź namiot NFZ na Jarmarku św. Dominika

Badania, konsultacje, nauka samobadania. Odwiedź namiot NFZ na Jarmarku św. Dominika

Informacje o Internetowym Koncie Pacjenta, wszystkich programach profilaktycznych finansowanych przez NFZ, nauka samobadania piersi i jąder, mierzenie ciśnienia i masy ciała (na wadze z testem medycznym!) - to niektóre oferty pomorskiego NFZ, z których skorzystać można podczas Jarmarku św. Dominika. 
( Publikacja: 30.07.2022 )
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Wnętrze namiotu, w środku z prawej strony stoi stolik, na nim fantomy kobiecych piersi, przy stoliku siedzą dwie kobiety w średnim wieku, z lewej stoją dwie kobiety w średnim wieku
W namiocie pomorskiego NFZ można otrzymać na miejscu Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego, nauczyć się na fantomach samobadania piersi i jąder, wziąć udział w badaniu ciśnienia tętniczego i masy ciała z uwzględnieniem wskaźnika BMI z pomocą wagi z testem medycznym. 
fot. Mat. prasowe NFZ

Namiot pomorskiego NFZ na Jarmarku św. Dominika. Jaka oferta? 

Niebieski namiot pomorskiego Narodowego Funduszu Zdrowia znajduje się w sąsiedztwie Muzeum Bursztynu przy Skwerze Heweliusza. Odwiedzić go można codziennie w godzinach od 10.00 do 18.00. To okazja, aby uzyskać informacje o Internetowym Koncie Pacjenta, wszystkich programach profilaktycznych finansowanych przez Fundusz, także bezpłatnych dietach NFZ. To też możliwość otrzymania na miejscu Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego, nauka na fantomach samobadania piersi i jąder, badanie ciśnienia tętniczego i masy ciała z uwzględnieniem wskaźnika BMI z pomocą wagi z testem medycznym. 

Weekend atrakcji: Jarmark św. Dominika, Festiwal Szekspirowski, koncert w Amfiteatrze

Pomorski Fundusz zaprosił też do udziału w Jarmarku licznych gości. Już w najbliższą niedzielę 31 lipca 2022 roku wszystkie zainteresowane osoby będą mogły porozmawiać z przedstawicielami Gdańskiego Stowarzyszenia Pomocy Osobom z Chorobą Alzheimera, a we wtorek 2 sierpnia z reprezentantami Polskiego Stowarzyszenia Osób z Celiakią.

Mammobus, goście i studenci z kół naukowych

Od niedzieli dyżury przy stoisku NFZ rozpoczną również przedstawiciele studenckich kół naukowych Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Przyszli lekarze i pielęgniarki wykonywać będą m.in. pomiary we krwi glukozy, cholesterolu oraz kwasu moczowego. Z gośćmi porozmawiać również będzie można o profilaktyce przeciwudarowej, ryzyku zachorowania na zawał serca i miażdżycę, a także w trakcie badań uzyskać fachowe porady dietetyka.

Co ważne - 29 i 30 lipca wszystkie zainteresowane i uprawnione panie skorzystać będą mogły z badań w mammobusie zaparkowanym przy ulicy Rajskiej.

 

Fragment ceglanej budowli, obok starodawna kamienica, na ich tle stoi namiot, w nim stolik
Pomorski Fundusz zaprosił też do udziału w Jarmarku licznych gości. Już w najbliższą niedzielę 31 lipca 2022 roku wszystkie zainteresowane osoby będą mogły porozmawiać z przedstawicielami Gdańskiego Stowarzyszenia Pomocy Osobom z Chorobą Alzheimera, a we wtorek 2 sierpnia z reprezentantami Polskiego Stowarzyszenia Osób z Celiakią
fot. Mat. prasowe NFZ

 

Szczegółowy program pomorskiego NFZ na Jarmarku św. Dominika:

29 i 30 lipca - mammobus przy ulicy Rajskiej

31 lipca - Stowarzyszenie Pomocy osobom z Chorobą Alzheimera oraz Studenckie Koło Naukowe Pielęgniarstwa Ratunkowego Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego (pomiary glukozy i cholesterolu, profilaktyka przeciwudarowa)

1 sierpnia - SKN przy Katedrze i Klinice Kardiologii GUMed (profilaktyka przeciwudarowa, pomiary glukozy, cholesterolu, kwasu moczowego, ocena ryzyka zachorowania na zawał serca i miażdżycę)

2 sierpnia - Polskie Stowarzyszenie Osób z Celiakią oraz SKN przy Katedrze i Klinice Kardiologii GUMed (profilaktyka przeciwudarowa, pomiary glukozy, cholesterolu, kwasu moczowego, ocena ryzyka zachorowania na zawał serca i miażdżycę)

Uwaga! Zmiany w organizacji ruchu w związku z Międzynarodowym Biegiem św. Dominika

3 sierpnia - SKN przy Katedrze i Klinice Kardiologii GUMed (profilaktyka przeciwudarowa, pomiary glukozy, cholesterolu, kwasu moczowego, ocena ryzyka zachorowania na zawał serca i miażdżycę)

4 sierpnia – SKN Żywienia Klinicznego GUMed (porady dietetyka, pomiary)

9 sierpnia - SKN Żywienia Klinicznego GUMed (porady dietetyka, pomiary) oraz SKN Pielęgniarstwa Ratunkowego GUMed (pomiary glukozy i cholesterolu, profilaktyka przeciwudarowa)

11 sierpnia - SKN Żywienia Klinicznego GUMed (porady dietetyka, pomiary)

13 sierpnia - SKN Pielęgniarstwa Ratunkowego GUMed (pomiary glukozy i cholesterolu, profilaktyka przeciwudarowa).