• Start
  • Wiadomości
  • Aż 7 tys. zł dla najlepszego startupu! Zapisy II edycji programu akceleracyjnego Techseed

Aż 7 tys. zł dla najlepszego startupu! Zapisy II edycji programu akceleracyjnego Techseed

Dzisiejsze pokolenie młodych startupowców wie, że każdy plan musi zostać zweryfikowany przez rynek. Dlatego zanim wdrożymy i zainwestujemy fundusze w jego realizacje, warto wziąć udział w programie akceleracyjnym lub pre akceleracyjnym i dzięki temu zwiększyć szansę na rozwój swojego biznesu. Taką szansę daje Techseed Gdańskiego Inkubatora Przedsiębiorczości STARTER. Zgłoszenia do 10 września.
05.09.2021
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Techseed zakończy Demo Day - gala, podczas której finaliści zaprezentują wypracowane w ramach projektu pitch decki (krótkie prezentacje inwestorskie) przed jury i zawalczą o nagrodę główną, zdjęcie z I edycji wydarzenia
Techseed zakończy Demo Day - gala, podczas której finaliści zaprezentują wypracowane w ramach projektu pitch decki (krótkie prezentacje inwestorskie) przed jury i zawalczą o nagrodę główną, zdjęcie z I edycji wydarzenia
Fot. GIP STARTER

 

Cykl warsztatów, wsparcie finansowe, indywidualne konsultacje, możliwość współpracy z globalną marką i poszerzenie sieci kontaktów w jednym miejscu?

Zdecydowanie tak! Podczas drugiej edycji #Techseed startupy otrzymają nie tylko wsparcie mentorów jednej z bardziej rozpoznawalnych, globalnych marek jaką jest PricewaterhouseCoopers (www.pwc.pl), ale także najlepiej ocenianych na rynku ekspertów z obszarów biznesowych – tj. Jacek Kotarbiński (employer branding), Monika Czaplicka (marketing) czy Piotr Bucki (pitching). Pod okiem praktyków i specjalistów uczestnicy odbędą 36 godzin warsztatów oraz 30 godzin indywidualnych konsultacji biznesowych, a w finałowym etapie uczestnicy walczyć będą o nagrodę o wartości 7 tysięcy zł.

Do programu mogą zgłaszać się zarówno zespoły startupowe (składające się z osób fizycznych, studentów czy przedsiębiorców), którzy posiadają co najmniej koncepcję na produkt lub usługę, jak również startupy prowadzące działalność nie dłużej niż 3 lata, których produkty lub usługi są już dostępne na rynku, a potrzebują partnerów do współpracy czy pozyskania finansowania na rozwój.

Formularz aplikacyjny i więcej informacji na stronie internetowej GIP STARTER.

 

- Nasze polskie biura są od lat aktywnym animatorem zarówno krajowego, jak i europejskiego ekosystemu startupów, a rozproszona po całym świecie sieć ekspertów pomaga nam w oferowaniu unikalnych wartości startupom o międzynarodowych aspiracjach - podkreśla Michał Przybylski, senior manager PwC Polska. - Mamy doświadczenie w pracy z innowatorami w każdej fazie rozwoju ich pomysłu i specjalizujemy się w akceleracji rozwoju, mentoringu, pozyskiwaniu finansowania oraz komercjalizacji nowych produktów. Gdańsk jest jednym z miejsc, w których branża ICT posiada olbrzymi potencjał i który od 25 lat aktywnie wspieramy przez nasze nadmorskie biuro. W regionie specjalizujemy się zarówno w doradztwie, jak i w sektorze finansowym, a nasze gdańskie zespoły zasilają krajowi i międzynarodowi eksperci, w tym finansiści, informatycy oraz prawnicy.

 

- Branże preferowane w tegorocznej edycji #Techseed to przede wszystkim obszar ICT, a w szczególności projekty związane z Inteligentnymi Specjalizacjami Pomorza. Podkreślam jednak, że preferowanie nie oznacza odrzucenia pomysłów z innych branż. Wszystkie zgłoszenia, które wpłyną do nas w terminie do 10 września zostaną zweryfikowane - mówi Sara Miotk, koordynatorka programu z GIP STARTER.

 

Program #Techseed realizowany będzie do połowy listopada 2021 r.

  • Pierwszym etapem po zakończeniu rekrutacji będzie cykl warsztatów biznesowych z obszarów: prawo, sprzedaż, finansowanie, skalowanie, marketing, employer branding, branding czy rozwój produktu.
  • W kolejnym odbędą się indywidualne konsultacje w ramach Startup Bootcamp, które obejmą dodatkowo tematy związane z poszukiwaniem dofinansowań czy przygotowania profesjonalnych prezentacji inwestorskich.
  • Podsumowaniem kilkutygodniowej pracy uczestników będzie Demo Day, jednodniowe wydarzenie, podczas którego startupy i zespoły startupowe zaprezentują wypracowane podczas projektu pitch decki (krótkie prezentacje inwestorskie).

 

- Preakceleracja pomogła nam w uzyskaniu niezbędnej wiedzy do rozpoczęcia pracy nad budową startupu. Co więcej, program umożliwił rynkową weryfikację pomysłu i wprowadzenie niezbędnych zmian jeszcze przed implementacją produktu. W ramach preakceleracji, poza wartościowymi warsztatami z podstaw marketingu, zarządzania i prezentacji, można było wziąć udział w indywidualnych konsultacjach z lokalnymi ekspertami. Te rozmowy były kluczowe z perspektywy następnych kroków, które w UX Mining podjęliśmy i realizowaliśmy przez ostatnie pół roku, a nawiązane kontakty w trakcie programu trwają do dzisiaj - zachęca przedstawiciel startupu NeuroAI, zwycięzca zeszłorocznej edycji programu.

Organizatorem programu finansowanego przez Miasto Gdańsk jest Gdański Inkubator Przedsiębiorczości STARTER. Partnerem programu jest PricewaterhouseCoopers.  

TV

Zjazd Hanzy, dzień III. Bakalie, muzyka i nowe nabrzeże