Weekend na Polsat Plus Arenie Gdańsk: triathlonowy Lotto Challenge, święto motoryzacji, piłkarski mecz Gedanii

Maraton Lotto Challenge, kolejna odsłona święta motoryzacji Street Meeting oraz wyjątkowy mecz Gedanii, czyli najstarszego klubu piłkarskiego w Gdańsku. Weekend 16-18 czerwca na Polsat Plus Arenie Gdańsk obfitować będzie w wiele wydarzeń, które zainteresują fanów zróżnicowanych dyscyplin.
15.06.2023
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Zdjęcie zrobione z wysokości dronem, przedstawia fragment zewnętrznej ściany Polsat Plus Areny Gdańsk i rozpościerający się przed nią szeroki chodnik. Na chodniku stoją auta uczestniczące w poprzedniej edycji imprezy
W sobotę, 17 czerwca tuż przed początkiem lata, fani zlotu po raz ostatni w roku spotkają się wokół stadionu, aby podziwiać projekty motoryzacyjne z całej Polski
fot. Werbrand

Piłkarzy Gedanii debiut na Arenie

Mecz GKSu Gedania 1922 z Olimpią Grudziądz to pierwsze tak duże wydarzenie w historii klubu. W sobotę, 17 czerwca dla klubu z ponad stuletnią historią, od lat zdobywającego serca fanów i cieszącego się ogromnym poparciem, jest to świetny moment, aby zadebiutować na jednym z najnowocześniejszych stadionów w Polsce i to w ostatnim meczu III ligi, grupy 2. Drużyna traktuje to jako zwieńczenie udanego sezonu, podczas którego zespół spisał się na medal.

- To będzie wyjątkowe święto dla najstarszego klubu piłkarskiego w Gdańsku. Chcemy, aby ponad 800 dzieci z naszej akademii mogło zasiąść na trybunach i wspólnie świętować sukces klubu - mówi Krzysztof Sznura, wiceprezes GKS Gedanii 1922.

Gedania ma 100 lat. Sejm uczcił sportowców WM Gdańska, którzy żyli i ginęli dla Polski

Organizatorzy spotkania szacują, że podczas sobotniego meczu na trybunach zasiądzie 5 tysięcy kibiców. Klub, dzięki przychylności Fundacji Gdańskiej, rozpoczął zbiórkę pieniężną. Dochód umożliwi pokrycie kosztów związanych z wyzwaniami logistycznymi, towarzyszącymi organizacji imprezy na gdańskim stadionie. Szczegóły dostępne na facebooku.

Zdjęcie przedstawia plecy i tył głowy piłkarza, które widać na tle korony stadionu Polsat Plus Arena Gdańsk. Koszulka zawodnika jest biała, w górnej części pleców znajduje się czerwony napis Gedania 1922, niżej widzimy górny fragment czerwonego numeru 5
Lechia jest najbardziej znanym klubem piłkarskim w Gdańsku, ale nie jedynym. Tym drugim - a właściwie pierwszym, bo o 23 lata starszym - jest Gedania 1922, która w sobotę zadebiutuje na stadionie Polsat Plus Arena Gdańsk
fot. Werbrand

Święto motoryzacji - fajne auta, pokazy driftu

Street Meeting to wydarzenie, które już na stałe wpisało się w kalendarz imprez organizowanych na Polsat Plus Arenie Gdańsk. W sobotę, 17 czerwca tuż przed początkiem lata, fani zlotu po raz ostatni w roku spotkają się wokół stadionu, aby podziwiać projekty motoryzacyjne z całej Polski. W programie m.in. wyjątkowa strefa pojazdów select, pokazy driftu, koncerty, panele dyskusyjne o projektach samochodowych oraz nocne afterparty w strefie chillout'u. Szczegóły oraz program imprezy dostępne są na stronie wydarzenia.

Polsat Plus Arena Gdańsk. Teraz ten napis na stadionie widać nawet w środku nocy

Stadion partnerem LOTTO Challenge Gdańsk

W trakcie nadchodzącego weekendu triathloniści rzucą wyzwanie polskiemu morzu - trzecia edycja LOTTO Challenge Gdańsk, jednej z najatrakcyjniejszych imprez triathlonowych w Europie, odbędzie się w dniach 17-18 czerwca. Profesjonaliści i amatorzy będą mogli spróbować swoich sił i zawalczyć o nagrody na trzech dystansach: 750, 1500 i 1900 metrów wokół brzeźnieńskiego molo. Po przesiadce na rowery uczestnicy zmierzą się z płaską pętlą o długości 20 km (sprint i dystans olimpijski) lub 30 km (dystans średni). Trasa biegnie m.in. tunelem pod Martwą Wisłą oraz wokół stadionu Polsat Plus Arena Gdańsk. Ostatni etap to odcinek biegowy o długości 5, 10 lub 21 km poprowadzony wzdłuż plaży oraz w przez nadmorski park Reagana, z finiszem na molo.

Zdjęcie przedstawia trzech kolarzy jadących tunelem pod Martwą Wisłą
Po przesiadce na rowery uczestnicy triathlonowych zawodów zmierzą się z płaską pętlą o długości 20 km (sprint i dystans olimpijski) lub 30 km (dystans średni). Trasa biegnie m.in. tunelem pod Martwą Wisłą oraz wokół stadionu Polsat Plus Arena Gdańsk
fot. Grzegorz Mehring/gdansk.pl

Polsat Plus Arena Gdańsk jest partnerem wydarzenia. Impreza rozpocznie się od konferencji prasowej na stadionie w piątek, 16 czerwca o godz. 12.00 z udziałem prezesa Challenge Family, Jorta Vlama, a także ambasadorów LOTTO Challenge Gdańsk: pary aktorskiej Tamary Arciuch i Bartka Kasprzykowskiego oraz prezenterki, byłej modelki i koszykarki Karoliny Filipkowskiej. Więcej informacji o maratonie na stronie wydarzenia.

Szczegóły dotyczące poszczególnych wydarzeń nadchodzącego czerwcowego weekendu są dostępne na stronie Polsat Plus Areny Gdańsk.