Atrakcje gdańskiej oferty turystycznej na sezon 2018. Nasz wideoczat

Co czeka w mieście turystów i mieszkańców tego lata, czy ruch turystyczny rośnie? Jakie atrakcje mogą być hitem? Zapytaliśmy o to w naszym wideoczacie "Wszystkie Strony Miasta". O ofercie turystycznej miasta na letni sezon mówił Łukasz Wysocki - prezes Gdańskiej Organizacji Turystycznej i Leszek Paszkowski - dyrektor Gdańskiego Ośrodka Sportu.

Atrakcje gdańskiej oferty turystycznej na sezon 2018. Nasz wideoczat
A
A
data publikacji: 06 czerwca 2018 r.

stogiplaza
Letni sezon w Gdańsku to nie tylko wylegiwanie się na plaży, atrakcji jest dużo więcej  
Grzegorz Mehring/gdansk.pl

- Gdańsk ma unikalną ofertę turystyczną w skali kraju - zapewnia Łukasz Wysocki, prezes Gdańskiej Organizacji Turystycznej. - Morze i plaże, sama infrastruktura miasta, walory historyczne, obiekty kultury, obiekty sportowe, niezliczone ścieżki rowerowe, do tego wydarzenia kulturalne, sportowe, koncerty itp. Jest w czym wybierać. 

Obaj goście przytaczali dowody na to, że turyści mają coraz więcej powodów przyjazdu do Gdańska, świadczy o tym też coraz większy ruch turystyczny. W 2017 roku Gdańsk odwiedziło 2,6 mln gości, rok wcześniej - 2,1 mln.

- Przybywa hoteli, sposobów spędzania wolnego czasu, a nowe połączenia lotnicze, to nowi goście - dodaje prezes Wysocki. - Gdańsk jest coraz bardziej dostępny, połączenia lotnicze z najbardziej niedostępnych miejsc świata do Gdańska to już tylko jedna przesiadka. Mamy też gotowe produkty jak Karta Turysty, która daje wiele możliwości atrakcyjnego spędzania czasu w mieście. Podróż do nas rozpoczyna się w domu klienta, na naszej stronie internetowej, Visitgdansk.

Ale korzystać z uroków miasta lub odkrywać je na nowo mogą też mieszkańcy - gdańszczanie mają jako jedyni w kraju swój unikatowy produkt - kartę mieszkańca, dzięki której mogą korzystać z wielu ułatwień. Dziś 80 tys. gdańszczan aktywnie korzysta z tej karty, a 100 tys. złożyło wniosek. Karta mieszkańca to m.in raz w roku bezpłatne wejście na pływalnię i promocyjne ceny wejść dla mieszkańców na różne obiekty sportowe.    

- Z naszych pływalni warto korzystać cały rok, także kiedy latem nie sprzyja pogoda - mówi Leszek Paszkowski, dyrektor Gdańskiego Ośrodka Sportu. - Mamy trzy obiekty na Stogach, Chełmie i Osowej, planujemy coraz to atrakcyjniejsze sposoby korzystania z nich: możliwość wynajęcia toru, większą ilość wejść, obniżenie kosztu jednego wejścia na pływalnię. Ale mamy też wiele imprez pod gołym niebem, unikatowych jak np. Otwarte Mistrzostwa Polski w Inland Skimboardingu Gdańsk, czyli ślizganie na desce. Nasz Potok Jelitkowski to rzeka, która jest doskonałym naturalnym torem skimboardingowym. Na imprezę na plaży w Jelitkowie zjeżdżają zawodnicy z całej Europy.

Zapraszamy do obejrzenia czatu.

Więcej o letnich atrakcjach w Gdańsku na stronie Gdańskiego Ośrodka Sportu i Gdańskiej Organizacji Turystycznej.

Alicja Katarzyńska (0)
www.gdansk.pl
alicja.katarzynska@gdansk.pl
więcej tekstów autora
Alicja Katarzyńska (0)
www.gdansk.pl
alicja.katarzynska@gdansk.pl
więcej tekstów autora