Lechia wzmacnia siłę ataku. Artur Sobiech podpisał umowę na trzy lata

Były reprezentant Polski, były zawodnik Rucgu Chorzów i Artur Sobiech podpisał kontrakt z Lechią Gdańsk. 28-letni napastnik związał się z Biało-Zielonymi 3-letnią umową, która obowiązywać będzie do 30 czerwca 2021 roku. Zawodnik przeszedł do Lechii na zasadzie transferu definitywnego.

Lechia wzmacnia siłę ataku. Artur Sobiech podpisał umowę na trzy lata
A
A
data publikacji: 09 sierpnia 2018 r.
Artur Sobiech już w barwach Lechii
Artur Sobiech już w barwach Lechii
fot. Wojciech Figurski/058sport.pl

Artur Sobiech urodził się w Rudzie Śląskiej, gdzie rozpoczął karierę piłkarską w drużynach juniorskich miejscowego Grunwaldu. Następnie przeniósł się do Ruchu Chorzów, w którym występował w zespołach młodzieżowych, w tym także w Młodej Ekstraklasie. W sezonie 2008/09 zadebiutował w Ekstraklasie, a łącznie wystąpił w 19 spotkaniach, w których zdobył dwie bramki. W kolejnym sezonie w 28 meczach zdobył 10 bramek.

Na początku sierpnia 2010 roku przeniósł się do Polonii Warszawa, dla którego strzelił dziewięć goli w 27 występach.

Od końca czerwca 2011 roku - przez sześć lat - brobił barw Hannover 96. Łącznie w niemieckim klubie rozegrał 145 meczów, w których 28-krotnie wpisał się na listę strzelców. W lipcu 20 lipca 2017 roku podpisał dwuletni kontrakt z drugoligowym SV Darmstadt 98 - wystąpił w 23 spotkaniach, zdobył 3 gole. 

Napastnik ma za sobą występy w reprezentacji Polski. W koszulce z orłem na piersi zadebiutował w maju 2010 roku w spotkaniu przeciwko Finlandii. Do tej pory na koncie ma 13 meczów w drużynie narodowej i 2 zdobyte gole. Był uczestnikiem mistrzostw Europy w 2012 roku (nie zagrał ani minuty).

Sobiech podpisał 3-letnią umowę, która obowiązywać będzie do 30 czerwca 2021 roku. Zawodnik przeszedł do Lechii na zasadzie transferu definitywnego.


Czytaj także:

Rafał Wolski w Lechii. Kontrakt został przedłużony do 2021 roku

oprac. WG (0)
www.gdansk.pl
oprac. WG (0)
www.gdansk.pl
wcześniejsza wiadomość
Program Edukacji Żeglarskiej. Bezpłatna nauka dla dzieci do końca sierpnia
późniejsza wiadomość
Zbiornik Wody Stara Orunia. Odwiedź go, ale najpierw zoba…