Anna Mikuła (1952-2018)

Była animatorką kultury i kierowniczką kultowego klubu „Burdl”, aktywnie uczestniczyła w życiu kulturalnym Trójmiasta, angażowała się w organizację wielu miejskich imprez. Anna Mikuła zmarła 14 października 2018 roku. Miała 66 lat.
( 28.10.2018 )
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Anna Mikuła
Anna Mikuła
fot. Tomasz Maciuk/archiwum rodzinne

Anna Mikuła urodziła się w 1952 roku w Sopocie. Mieszkała w Gdańsku, i to z tym miastem była związana przez niemal całe życie.

Od 1992 roku była kierowniczką - po Magdzie Kunickiej - kultowego Promocyjnego Klubu Muzycznego „Burdl” na Suchaninie, do czasu zamknięcia tej placówki w 2006 roku.

Jej działalność kulturalna nie ograniczała się do murów instytucji. Razem z Magdą Kunicką, zmarłą trzy lata temu, oraz Yachem Paszkiewiczem współorganizowała m.in. pierwsze koncerty Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Gdańsku.

Pod koniec kariery zawodowej była zastępcą kierownika Sceny Muzycznej Gdańsk, kontynuującej ideę i działalność Klubu Muzycznego „Burdl”, następnie pracownikiem tej instytucji.

W 2007 roku Mikuła została odznaczona Nagrodą Prezydenta Miasta Gdańska w Dziedzinie Kultury z okazji jubileuszu 40-lecia działalności Miejskiego Domu Kultury.

Zmarła w niedzielę, 14 października 2018 roku, w wieku 66 lat.


Czytaj więcej:

Nie żyje Anna Mikuła, kierowniczka słynnego klubu „Burdl” i działaczka kulturalna

Jestem z Gdańska. O śmiertelnym ataku na prezydenta Adamowicza