• Start
  • Wiadomości
  • Aniołki. DOM Sąsiedzki w Pałacu zaprasza seniorów na zwiedzanie Politechniki Gdańskiej

Aniołki. DOM Sąsiedzki w Pałacu zaprasza seniorów na zwiedzanie Politechniki Gdańskiej

To propozycja dla gdańszczan w wieku 60+. Jeżeli nie macie Państwo jeszcze planów na wtorkowe popołudnie, skorzystajcie z propozycji Domu Sąsiedzkiego. Będzie to okazja do bliższego poznania gmachów jednej z najbardziej znanych i prestiżowych uczelni w kraju.
20.12.2021
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Seniorzy, wybierzcie się na spacer połączony ze zwiedzaniem gmachu gdańskiej politechniki
Seniorzy, wybierzcie się na spacer połączony ze zwiedzaniem gmachu gdańskiej politechniki
Fot. Dominik Paszliński / www.gdansk.pl

 

Spacer po Politechnice odbędzie się we wtorek, 21 grudnia. Zbiórkę zaplanowano przed gmachem głównym uczelni. Początek o godz. 13. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, ale należy wcześniej się zapisać. Można to zrobić mailowo: dom.sasiedzki@fundacjarc.org.pl lub smsowo pod nr: 786 923 310.

Co zaplanowano w ramach spaceru?

Przewodnik oprowadzi obecnych po części historycznej Politechniki Gdańskiej, powstałej w latach 1900–1904 w stylu renesansu północnego z elementami secesji. Uczestnicy zobaczą: Gmach Główny z reprezentacyjną Salą Senatu, gdzie obraduje Senat Politechniki Gdańskiej, dziedziniec im. Jana Heweliusza z jednym z najpiękniejszych w Polsce wahadeł Foucaulta - służącym do demonstrowania ruchu obrotowego Ziemi wokół własnej osi, dziedziniec im. Daniela Gabriela Fahrenheita.

- Na obu dziedzińcach będziemy również podziwiać reliefy przedstawiające portrety gdańskich uczonych - zapowiadają organizatorzy.

Wydarzenie organizowane jest w reżimie sanitarnym. Uczestnicy muszą mieć nałożone maseczki, na ustach i nosie, podczas trwania spotkania.

Projekt jest współfinansowany przez Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej w ramach programu wieloletniego na rzecz Osób Starszych "Aktywni+" na lata 2021-2025 Edycja 2021.

TV

Nowy punkt widokowy na Suchaninie już gotowy