• Start
  • Wiadomości
  • Amberif - międzynarodowe targi bursztynu i biżuterii - potrwają do soboty 3 września

Amberif - międzynarodowe targi bursztynu i biżuterii - potrwają do soboty 3 września

Ok. 200 wystawców z 12 państw uczestniczy od czwartku, 1 września, w międzynarodowych targach bursztynu i biżuterii Amberif. To największe na świecie targi poświęcone bałtyckiemu bursztynowi. Impreza odbędzie się na terenie Międzynarodowych Targów Gdańskich AmberExpo. Amberif Autumn 2022, jako jesienna odsłona wydarzenia, potrwa do soboty 3 września.
31.08.2022
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
W targach biorą udział wystawcy pracujący z bursztynem, ale także producenci biżuterii złotej, srebrnej oraz z kamieniami szlachetnymi
W targach biorą udział wystawcy pracujący z bursztynem, ale także producenci biżuterii złotej, srebrnej oraz z kamieniami szlachetnymi
fot. Grzegorz Mehring/ gdansk.pl

Wystawcy i goście z całego świata

W jesiennej odsłonie targów Amberif w Gdańsku uczestniczą bursztynnicy i firmy jubilerskie z Bułgarii, Chin, Indii, Litwy, Łotwy, Niemiec, Polski, Szwecji, Szwajcarii, Ukrainy, Wielkiej Brytanii oraz Włoch.
 
Na Amberif Autumn 2022 spodziewanych jest także ponad 2 tysiące gości branżowych z kilkunastu krajów europejskich, ale także spoza kontynentu: Armenii, Chin, Indii, USA oraz Zjednoczonych Emiratów Arabskich. 

Jakie atrakcje czekają na gości Amberif?

Jak poinformowało MTG AmberExpo ok. 20 najbardziej renomowanych firm znajdujących się w strefie TOP i kilkunastu artystów wystawiających się w Galerii Projektantów, zaprezentuje premierowe kolekcje unikatowego jubilerstwa. 
 
Na stoisku Międzynarodowego Stowarzyszenia Bursztynników będzie możliwość zakupienia publikacji o bursztynie, ale też poszerzenia wiedzy o jego odmianach, sposobach identyfikacji i poddania analizie spektrometrycznej zakupionych produktów.
 
Pracownicy Uniwersytetu Gdańskiego oraz Muzeum Inkluzji w Bursztynie UG pokażą natomiast przykłady roślinnych i zwierzęcych inkluzji zatopionych w bursztynie.
 
Podczas targów obejrzeć będzie można film animowany o historii bursztynu od prehistorii do współczesności.
 
Z kolei, w strefie chillout zapoznać się będzie można z wydawnictwem Trend Book 2022, dokumentującym najnowsze prace studentów gdańskiej Akademii Sztuk Pięknych oraz zaproszonych artystów.
 
 Jesienna edycja targów Amberif odbędzie się na terenie Międzynarodowych Targów Gdańskich AmberExpo przy ul. Żaglowej
Jesienna edycja targów Amberif odbędzie się na terenie Międzynarodowych Targów Gdańskich AmberExpo przy ul. Żaglowej
mat. MTG AmberExpo
Organizatorzy Amberif zachęcają także do odwiedzenia Muzeum Bursztynu w Wielkim Młynie i obejrzenia dwóch wystaw: Trend Book 2022 - kolekcję prototypów autorskiej biżuterii, interpretującą aktualne trendy stylistyczne we wzornictwie oraz "Osiem Ósmych" - retrospektywną wystawę biżuterii artystycznej Sławomira Fijałkowskiego. 

Jak można kupić bilety na targi?

Targi Amberif Autumn 2022 są otwarte dla publiczności. 
 
Każda osoba odwiedzająca imprezę jest zobowiązana do dokonania rejestracji on-line, zakupu wejściówki i wydruku identyfikatora.
DATA I GODZINY OTWARCIA TARGÓW:
 
1 września (czwartek) 10:00 – 18:00
 
2 września (piątek) 10:00 – 18:00
 
3 września (sobota) 10:00 – 16:00
MIEJSCE: AmberExpo Centrum Wystawienniczo – Kongresowe, Żaglowa 11.
 
CENNIK: na targach możliwe są płatności wyłącznie bezgotówkowe.
 
REJESTRACJA I ZAKUP INDYWIDUALNY on-line w terminie:
bilet 1-dniowy / 1 osoba  – do 31.08.2022 (on-line) – 30,00 zł; po 1.09.2022 (on-line plus na miejscu) – 40,00 zł
 
bilet 3 dniowy / 1 osoba – do 31.08.2022 (on-line) – 70,00  zł;  po 1.09.2022 (on-line plus na miejscu) – 90,00  zł
Wiosenna edycja międzynarodowych targów bursztynu i biżuterii Amberif odbyła się w marcu tego roku w hali Ergo Arena, na granicy Gdańska i Sopotu. 
 

TV

Ostatni dzień 44. Zjazdu Nowej Hanzy w Gdańsku