Marsz 4 Czerwca - gdańszczanie z prezydent Dulkiewicz na czele

W samo południe, w niedzielę 4 czerwca, w Warszawie rozpocznie się wielka manifestacji sił demokratycznych - dla uczczenia rocznicy przełomowych dla Polski wyborów 4 czerwca 1989 roku. Gdańsk szykuje swoją mocną reprezentację. Udział w marszu zapowiedziała prezydent Aleksandra Dulkiewicz, a także Agnieszka Owczarczak, przewodnicząca Rady Miasta Gdańska oraz dwaj zastępcy prezydent: Piotr Grzelak i Piotr Borawski. Gdańszczan pójdą setki - wiele osób ogłosiło to w mediach społecznościowych. W sobotę nie było już biletów na poranne pociągi do stolicy. 
04.06.2023
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Kobieta w średnim wieku po lewej i siwy starszy mężczyzna po prawej. Pozują do zdjęcia w białych koszulkach z czerwonym napisem NIE ŚPIJ, BO CIĘ PRZEGŁOSUJĄ
Prezydent Aleksandra Dulkiewicz i prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski. Na Marszu 4 Czerwca w Warszawie będą m.in. prezydenci wszystkich 10 miast Unii Metropolii Polskich, której prezesem jest prezydent Tadeusz Truskolaski
Fb prezydent Aleksandry Dulkiewicz

4 czerwca - dołącz albo zobacz w telewizji

Komentatorzy spodziewają się jednej z największych manifestacji obywatelskich w 30-leciu wolnej Polski, co ma związek z zaostrzającą się sytuacją polityczną. Marsz będzie transmitowany przez stacje telewizyjne. W Gdańsku będzie można go zobaczyć m.in. przy ECS - na monitorach Strefy Społecznej Święta Wolności i Praw Obywatelskich. Ekranów jest kilka - będą na nich pokazywane transmisje różnych stacji telewizyjnych. 

Święto Wolności i Praw Obywatelskich - do niedzieli. Nie śpij, bo cię przegłosują

Niedzielny marsz w stolicy został zwołany w kwietniu przez Donalda Tuska. W ostatnich dniach swój udział potwierdzili także inni liderzy demokratycznej opozycji: Władysław Kosiniak-Kamysz (PSL), Szymon Hołownia (Polska 2050) i Włodzimierz Czarzasty (Lewica).   

Do udziału w manifestacji zachęcają liderzy samorządowi z całego kraju, działacze społeczni i artyści - m.in. bardzo popularny wśród młodzieży muzyk Krzysztof Zalewski, podczas sobotniego występu na warszawskim koncercie Jareda Leto. 

Prof. Adam Strzembosz: “Wierzę, że tegoroczne wybory przyniosą radykalną zmianę”

Marsz ma zacząć się o godz. 12. Uczestnicy zbiorą się w okolicach placu Na Rozdrożu, w pobliżu Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Następnie trasa będzie wiodła przez Aleje Ujazdowskie w kierunku placu Trzech Krzyży i dalej - przez rondo de Gaulle'a, Nowy Świat i Krakowskie Przedmieście na plac Zamkowy. Kulminacja manifestacji nastąpi przy Kolumnie Zygmunta - wówczas do zgromadzonych mówić będą liderzy demokratycznej opozycji. 

Aleksandra Dulkiewicz: Nie śpij, bo cię przegłosują

Wszystko w duchu kampanii profrekwencyjnej “Nie śpij, bo cię przegłosują”, która zainicjowana została w Gdańsku, w sobotę 3 czerwca, w ramach przygotowań do Święta Wolności i Praw Obywatelskich.

Wybory 2023. Nie śpij, bo cię przegłosują. Lech Wałęsa o nadchodzących wyborach

Na swoim profilu Fb Aleksandra Dulkiewicz zamieściła wpis ze zdjęciem, na którym jest z Tadeuszem Truskolaskim, prezydentem Białegostoku i prezesem Unii Metropolii Polskich. Oboje ubrani są w białe koszulki z czerwonym napisem, wykonanym “solidarycą”: NIE ŚPIJ, BO CIĘ PRZEGŁOSUJĄ. Poniżej, mniejsze czarne litery przypominają, że jest to hasło z wyborów 1989 roku.

- Hasło, które w demokracji zawsze pozostaje aktualne - podkreśla prezydent Gdańska. 

Zobacz spot promujący gdańskie Święto Wolności i Praw Obywatelskich (2-4 czerwca)

Aleksandra Dulkiewicz napisała na swoim Fb:

Nie Śpij, bo Cię przegłosują! Razem z Tadeusz Truskolaski, prezydentem Białegostoku, zachęcamy do bycia razem 4 czerwca i jesienią przy urnach wyborczych.

Bo chcę Polski przyjaznej dla moich dzieci

Do Warszawy wybierają się liderzy samorządów z całego kraju. Gdańsk będzie miał na manifestacji mocną reprezentację - oprócz Aleksandry Dulkiewicz w Warszawie będą m.in. zastępcy prezydent: Piotr Grzelak i Piotr Borawski. 

Piotr Borawski na swoim profilu Fb napisał: “Pójdę, bo chcę Polski w Unii Europejskiej, silnego i dobrze finansowanego samorządu i kraju w którym wszyscy czują się jak w domu!” i dodał filmik:

Swój udział w warszawskiej manifestacji wspólnie zapowiedzieli także Agnieszka Owczarczak, przewodnicząca Rady Miasta Gdańska oraz jej zastępca, radny Mateusz Skarbek.

Idę, bo chcę Polski przyjaznej dla moich dzieci

- podkreśliła na Fb Agnieszka Owczarczak.

Święto Wolności i Praw Obywatelskich - do niedzieli. Nie śpij, bo cię przegłosują