• Start
  • Wiadomości
  • Alan Aleksandrowicz - z-ca prezydenta Gdańska ds. inwestycji rozpoczął pracę. Jakie ma kompetencje?

Alan Aleksandrowicz - z-ca prezydenta Gdańska ds. inwestycji rozpoczął pracę. Jakie ma kompetencje?

Alan Aleksandrowicz rozpoczął pracę na stanowisku zastępcy prezydenta Gdańska ds. inwestycji w poniedziałek, 6 maja 2019 r. Jego kompetencje to m.in.: działania strategiczne w zakresie inwestycji i gospodarowania nieruchomościami Miasta, nadzór nad tworzeniem i realizowaniem projektów finansowych z funduszy zewnętrznych w tym z UE, współpraca w zakresie zapewnienia atrakcyjności Gdańska dla inwestorów i gospodarki morskiej.
( 06.05.2019 )
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Alan Aleksandrowicz od 6 maja 2019 r. jest zastępcą prezydenta Gdańska ds. inwestycji
Alan Aleksandrowicz od 6 maja 2019 r. jest zastępcą prezydenta Gdańska ds. inwestycji
Dominik Paszliński/www.gdansk.pl

 

- W ciągu najbliższych miesięcy planuję dokonać przeglądu projektów i zadań z podległego mi zakresu. Chciałbym sprawdzić na jakim są etapie realizacji, czy występują w ich realizacji jakieś ryzyka, żeby mieć wiedzę potrzebną do ich prowadzenia - zapowiada Alan Aleksandrowicz, zastępca prezydenta ds. inwestycyjnych. - Chcę także dokonać przeglądu procedur administracyjnych w zakresie podległych mi zadań, by sprawdzić, czy mogą stać się bardziej przyjazne dla mieszkańców. W planach mam również przyjrzenie się procedurom budowlano-inwestycyjnym pod kątem dobrej współpracy z przedsiębiorcami i podmiotami gospodarczymi.

- Dużym wyzwaniem dla mnie jest wdrożenie się w nową perspektywę unijną 2021-2027. W najbliższym czasie będę zapoznawał się z trwającymi oraz planowanymi projektami, które mają dofinansowanie ze środków europejskich – dodaje Alan Aleksandrowicz.

Nowy z-ca prezydenta Gdańska ds. inwestycji w najbliższych miesiącach chciałby spotkać się z przedstawicielami zarządów dzielnic, by  porozmawiać o bieżących pracach i potrzebach remontowo-inwestycyjnych.

Alan Aleksandrowicz jako zastępca prezydenta ds. inwestycji pełni nadzór nad Wydziałem Programów Rozwojowych, Wydziałem Urbanistyki i Architektury, Biurem Miejskiego Konserwatora Zabytków, Wydziałem Skarbu, Wydziałem Geodezji, Dyrekcją Rozbudowy Miasta Gdańska i Hevelianum.

Do kompetencji zastępcy należeć będą m.in.:

  •  działania strategiczne w zakresie inwestycji oraz w zakresie gospodarowania nieruchomościami Miasta Gdańska;
  • nadzór nad tworzeniem i realizowaniem projektów finansowych z funduszy zewnętrznych w tym z UE;
  • współpraca w zakresie zapewnienia atrakcyjności Gdańska dla inwestorów oraz w sprawach z zakresu gospodarki morskiej.

 

Więcej o Alanie Aleksandrowiczu pisaliśmy 15 kwietnia br., gdy prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz powołała go na swego zastępcę.

oprac. IB

TV

Międzynarodowe Targi Bursztynu i Biżuterii Amberif Spring 2023