• Start
  • Wiadomości
  • BuggyGym: zamiast samotnych spacerów z wózkiem - grupowo i na sportowo

BuggyGym: zamiast samotnych spacerów z wózkiem - grupowo i na sportowo

Jesteś mamą bobasa? Masz dosyć samotnych spacerów z wózkiem? Jest na to sposób - BuggyGym, czyli aktywne spacery z bobasem. Zajęcia odbywają się w ramach programu "Aktywuj się w Gdańsku", który prowadzi Gdański Ośrodek Sportu, we współpracy z Fundacją „My to Mamy”. Organizatorzy zapraszają nie tylko mamy, ale także tatusiów.
02.08.2018
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
BuggyGym, czyli aktywne spacery z bobasem są bezpłatne i odbywają się w ramach programu Aktywuj się w Gdańsku
BuggyGym, czyli aktywne spacery z bobasem są bezpłatne i odbywają się w ramach programu Aktywuj się w Gdańsku
Fundacja "My to Mamy"

Nazwa aktywności pochodzi od angielskiego słowa buggy i oznacza „wózek”. Zajęcia przeznaczone są dla rodziców, głównie mam z małymi dziećmi poruszającymi się jeszcze w wózkach. Ten aktywny spacer polega na wykonywaniu ćwiczeń z wózkiem, o charakterze aerobowym, wzmacniającym i rozciągającym, co składa się na pełnowartościowy trening ogólnorozwojowy. Treningi prowadzone są przez wykwalifikowanych instruktorów rekreacji ruchowej oraz BuggyGym z Fundacji My to Mamy.

Ćwiczenia przeprowadzane są stacjonarnie i w ruchu. BuggyGym odbywa się w parkach, co daje nam możliwość ćwiczenia przy drzewach, ławkach, na schodach itp. Spotykamy się w różnych dzielnicach Gdańska, m.in. na Jasieniu, we Wrzeszczu, czy w Osowie - wyjaśnia Ewelina Patoleta z Fundacji My to Mamy, instruktorka fitness, nordic walking i Buggy Gym. Pokazuje innym kobietom, jak można połączyć macierzyństwo z aktywnym trybem życia.

BuggyGym odbywa się w parkach, co daje możliwość ćwiczenia przy drzewach, ławkach, na schodach itp.
BuggyGym odbywa się w parkach, co daje możliwość ćwiczenia przy drzewach, ławkach, na schodach itp.
Fundacja "My to mamy"

Aktywne spacery z wózkami w ramach programu Aktywuj się w Gdańsku GOS odbywają się zwykle w godzinach przedpołudniowych, tj. o 10 lub 12, od poniedziałku do piątku (raz w tygodniu po południu), czyli w czasie, który mama i tak na ogół spędza sama z dziećmi. Było to możliwe, dzięki współpracy GOS z Fundacją, która rozpoczęła się jeszcze w 2016 roku. Harmonogram zajęć jest na bieżąco aktualizowany i zamieszczony na stronach Gdańskiego Ośrodka Sportu www.aktywujsiewgdansku.ploraz Fundacji www.mytomamy.pl. Zwykle trening trwa około godziny. Średnia frekwencja podczas spacerów sięga 10 osób.

BuggyGym jest idealnym rozwiązaniem dla mam z niemowlakiem. Mama nie musi kombinować jak wyrwać się z domu na fitness, albo kto zajmie się maleństwem podczas jej nieobecności. Dziecko jest cały czas przy niej podczas treningu, kiedy smacznie śpi w wózku lub z zaciekawieniem rozgląda się po okolicy.

- Aktywuj się w Gdańsku to innowacyjny projekt dla tych, którzy nie chcą siedzieć w domu. Tworzy go cykl bezpłatnych aktywności, które odbywają się regularnie, nie rzadziej niż raz w tygodniu, prawie we wszystkich dzielnicach Gdańska.  W realizacji programu wykorzystujemy obiekty miejskie oraz ciekawe plenery jak np. plaża, Park im. R. Reagana czy tereny zielone przy zbiornikach retencyjnych. Wybrane aktywności są odpowiedzią na zainteresowanie mieszkańców daną formą ruchu. Nowością są m.in. zajęcia Nordic Walking  dla mam z małymi dziećmi, które noszone są w chustach – mówi Leszek Paszkowski, dyrektor GOS.

Aktywne spacery BuggyGym popularne są także w innych miastach w Polsce, a tą formą fitnessu interesuje się coraz więcej mam. Warto dodać, że nie jest to jedyna oferta Gdańskiego Ośrodka Sportu dla mam.

Zajęcia BuggyGym i nordic walking dedykowane są nie tylko dla mam. Uczestniczą w nich także tatusiowie z bobasem
Zajęcia BuggyGym i nordic walking dedykowane są nie tylko dla mam. Uczestniczą w nich także tatusiowie z bobasem
Fundacja "My to mamy"

Inną ciekawą inicjatywą jest wspomniany nordic walking z bobasem i seniorem. Zajęcia odbywają się w poniedziałki o godzinie 12:00 przy zbiorniku retencyjnym Jasień. Oprócz walorów prozdrowotnych, mają także na celu integrację społeczności w różnym wieku i o różnej sprawności fizycznej. Te ćwiczenia umożliwiają podjęcie aktywności rodzicom z małymi dziećmi (do 1-2 lat) z wykorzystaniem nosideł i chust.

Warto dodać, że to zajęcia BuggyGym i nordic walking dedykowane są nie tylko dla mam. – Zapraszamy również tatusiów. Nawet był jeden tata, który regularnie uczestniczyć w jednych i drugich zajęciach – dodaje Ewelina Patoleta z Fundacji My to Mamy.

Zarówno jedne, jak i drugie zajęcia nie wymagają wielkiego wysiłku. Wystarczy zabrać malucha w wózku, wygodne buty sportowe, sportowy strój dający swobodę ruchu, wodę i oczywiście dobry humor. Fitness mamy spotykają się niezależnie od pogody.

Lokalizacje zajęć i harmonogram BuggyGym

Aktywne spacery z bobasem - BuggyGym

Poniedziałek, godzina 10:00
Zbiornik retencyjny Jabłoniowa, ul. Orle Gniazdo
Lokalizacja zajęć
Środa, godzina 10:00
Przy zbiorniku retencyjnym Jasień
Lokalizacja zajęć
Środa, godzina 12:00 
Chełm przy zbiorniku retencyjnym ul. Madalińskiego
Lokalizacja zajęć
Środa, godzina 17:00 nowość
Park nad Strzyżą, ul. Wyspiańskiego
Lokalizacja zajęć
Czwartek, godzina 10:00
Park nad Strzyżą, ul. Wyspiańskiego
Lokalizacja zajęć
Piątek, godzina 12:00
Piątek, godzina 13:00 nowość 
Gdańsk Osowa, Park przy ul. Chirona
Lokalizacja zajęć

TV

Festiwal Historyczny Wisłoujście przyciągnął tłumy