AP Orlen Gdańsk przegrał ze Śląskiem Wrocław. Szaleńcza pogoń bez sukcesu

Piłkarki AP Orlen Gdańsk w sobotę, 20 sierpnia, w drugiej kolejce ekstraligi kobiet podejmowały Śląsk Wrocław. Gospodynie po niespełna dwóch kwadransach przegrywały 0:2. Szaleńcza pogoń w drugiej połowie przyniosła gdańszczankom tylko gola kontaktowego zdobytego przez Klaudię Słowińską. Było to drugie spotkanie gdańszczanek w sezonie 2022/2023 i druga porażka.
( 20.08.2022 )
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Klaudia Słowińska zdobyła honorowego gola dla gdańskiego zespołu
Klaudia Słowińska zdobyła honorowego gola dla gdańskiego zespołu
fot. Anna Langowska

Zmiana nazwy klubu AP

Jeszcze przed rozpoczęciem sezonu 2022/2023 w grającemu w ekstralidze kobiet zespołowi z Gdańska nastąpiła duża zmiana. W związku z włączeniem Grupy Lotos, firmy, która była sponsorem tytularnym klubu, do PKN Orlen, nastąpiła zmiana nazwy. W sezonie 2022/2023 drużyna gra jako AP Orlen Gdańsk.

Gdańszczanki tegoroczne rozgrywki zainaugurowały 13 sierpnia wyjazdowym spotkaniem z mistrzem Polski TME SMS Łódź, który przegrały 0:2. 

W Gdańsku piłkarki AP Orlen zagrały w sobotę, 20 sierpnia. Upalne powietrze dawało się we znaki nie tylko piłkarkom będącym na boisku, ale również kibicom obecnym na trybunach stadionu GOS przy al. Grunwaldzkiej 244.

Dwa gole rywalek

Już w 4. minucie na listę strzelczyń mogła wpisać się Nadia Chaika, ale jej strzał obroniła Anna Bocian. Mimo początkowego naporu przez gospodynie, to rywalki wyszły na prowadzenie. W 12. minucie Aleksandra Dudziak wykorzystała zamieszanie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i strzałem głową zdobyła gola. W 29. minucie piłka trafiła pod nogi Katarzyny Białoszewskiej, która strzałem w lewy róg nie dała szans Jessice Ludwiczak. Było 0:2.

Jedna bramka, druga prawie

W drugiej połowie podopieczne trenera Tomasza Borkowskiego rzuciły się do odrabiania strat. W 79. minucie niefrasobliwe zagranie do w linii obrony Śląska wykorzystała Klaudia Słowińska, która w sytuacji „sam na sam” nie dała szans wrocławskiej bramkarce.

Bliska wyrównania była w 85. minucie Klaudia Dymińska, której potężny strzał minął słupek po zewnętrznej stronie.

Pożegnanie Anety Plotzkiej

Przed meczem AP Orlen ze Śląskiem miała miejsce również uroczystość pożegnania Anety Plotzkiej, która podjęła decyzję o zakończeniu kariery zawodniczej. 26-letnia piłkarka została uhonorowana przez zarząd gdańskiego klubu pamiątkową koszulką.

Plotzka nie rozstaje się jednak z AP Orlen. W dalszym ciągu będzie trenerką w drużynie U-13.

- Dużo czasu spędziłam w gdańskiej drużynie, a z niektórymi dziewczynami grałam już dobrych parę lat. Na pewno będę wspierać dziewczyny na wszystkich meczach i im kibicować. Myślę, że zostanę przy drużynie bardzo długo - mówiła przed sobotnim meczem Aneta Plotzka.

Kolejny mecz ekstraligi gdańszczanki zagrają na wyjeździe z Medykiem Konin, który na razie ma również dwie porażki na koncie. Mecz odbędzie się w sobotę, 27 sierpnia, w samo południe.