• Start
  • Wiadomości
  • Przegrane, ale bogatsze o cenne doświadczenie. Piłkarki AP Lotos uległy w Koninie 0:3

Przegrane, ale bogatsze o cenne doświadczenie. Piłkarki AP Lotos uległy w Koninie 0:3

W meczu 17. kolejki ekstraligi piłkarki AP Lotos Gdańsk uległy w sobotę, 24 kwietnia, na wyjeździe trzeciej drużynie w tabeli Medykowi Polomarket Konin 0:3.
25.04.2021
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
W Koninie lepsze były bardziej doświadczone piłkarki Medyka
W Koninie lepsze były bardziej doświadczone piłkarki Medyka
fot. Anna Langowska

 

AP Lotos to beniaminek ekstraligi, zajmuje dziesiąte miejsce w tabeli, Medyk Polomarket - czterokrotny mistrz Polski, trzeci zespół tegorocznych rozgrywek. Faworytem spotkania były gospodynie z Konina. 

W pierwszej rundzie - jesienią 2020 - w Gdańsku podopieczne trenera Tomasza Borkowskiego przegrały 0:3. Takim samym wynikiem zakończyło się spotkanie w sobotę, 24 kwietnia. 

Pierwszego gola zdobyła w 14. minucie Natalia Chudzik, która wykorzystała błąd w obronie gdańszczanek. Tuż przed przerwą - w 43. minucie - z rzutu wolnego piłkę uderzyła Julia Maskiewicz, jej strzał dobiła do bramki Sandra Sałata.

W drugiej połowie piłkarki AP Lotosu miały kilka szans, jednak nie zdołały zdobyć kontaktowego gola. Za to w 79. minucie po bardzo dobrej akcji piłkę w gdańskiej siatce umieściła Androniki Michalopoulou.

- Gratuluję gospodyniom, były bardziej dojrzałe piłkarsko - podsumował na pomeczowej konferencji trener Borkowski. - Próbowaliśmy nawiązać walkę. Przed nami dużo pracy, dziś dostaliśmy lekcję. Wyjeżdżamy z Konina bez punków, ale bogatsi o cenne doświadczenie.

Kolejny mecz piłkarki AP Lotos rozegrają w sobotę, 2 maja, o godz. 14:00 w Gdańsku. Ich przeciwnikiem będzie przedostatni w tabeli TS ROW Rybnik.

 

TV

Z pasji do budowania