• Start
  • Wiadomości
  • 9 listopada to Światowy Dzień Adopcji. Pomorski Ośrodek Adopcyjny czeka na kontakt

9 listopada to Światowy Dzień Adopcji. Pomorski Ośrodek Adopcyjny czeka na kontakt

Środa, 9 listopada, to wyjątkowy dzień dla osób, które stworzyły rodzinę adopcyjną. Ofiarowały dzieciom, które z różnych przyczyn nie mogą liczyć na biologicznych rodziców, bezpieczny i pełen miłości oraz akceptacji dom. Osoby zainteresowane przysposobieniem dziecka mogą skontaktować się z Pomorskim Ośrodkiem Adopcyjnym.
08.11.2022
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Symbolem Światowego Dnia Adopcji jest uśmiechnięta buźka  na dłoni
Warto pamiętać, że publikując i rozpowszechniając znak rozpoznawczy akcji zwiększa się społeczną świadomość nt. dzieci czekających na rodzinę
mat. Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie

Kiedy przypada Światowy Dzień Adopcji?

9 listopada to w kalendarzu Światowy Dzień Adopcji. Jest to święto rodziców oraz ich przysposobionych dzieci. To czas radości, poczucia rodzicielskiego spełnienia i podkreślenia roli rodziny adopcyjnej. Dzień służy też podniesieniu społecznej świadomości na temat takich rodzin.
 
Zdarza się, że do adopcji trafiają też najmłodsi podopieczni Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie (MOPR) w Gdańsku. Bezwarunkową miłość, opiekę i zrozumienie otrzymują właśnie od adopcyjnych rodziców. 
 
Do kontaktu zaprasza osoby zainteresowane przysposobieniem dziecka Pomorski Ośrodek Adopcyjny (POA). Placówka, mająca swoją siedzibę przy Alei Generała Józefa Hallera 14, prowadzi nieodpłatnie procedury przysposobienia oraz przygotowanie osób zgłaszających gotowość do przysposobienia dziecka.

Ośrodek Adopcyjny zaprasza do współpracy

W środę, 9 listopada, specjaliści POA będą do dyspozycji w godzinach od 8.00 do 19.00. Wszyscy zainteresowani proszeni są o wcześniejszy kontakt telefoniczny pod numerem: (58) 341 46 07 lub drogą email: sekretariat@poa-gdansk.pl, w celu umówienia godziny spotkania.
 
Więcej informacji o kontakcie do instytucji i przebiegu obchodów Światowego Dnia Adopcji dostępnych jest na stronie internetowej Pomorskiego Ośrodka Adopcyjnego.   

Co jest znakiem Światowego Dnia Adopcji?

Symbolem Światowego Dnia Adopcji jest „uśmiechnięta dłoń”. Dłoń jest symbolem pomocy, uśmiech oznacza radość, a razem mają symbolizować radość z nowej rodziny.
 
W ramach obchodów także gdański MOPR zachęca do „dzielenia się tym znakiem” np. w mediach społecznościowych, na portalach. Ważne, by świadomość o wyjątkowej roli i wartości rodzicielstwa adopcyjnego była powszechna.

Dołącz do grona zastępczych rodziców, ludzi z misją i mocą

Światowy Dzień Adopcji obchodzony jest od wielu lat. Jego inicjatorem tego pomysłu jest Amerykanin Hank Fortener, który zaczął propagowanie adopcji poprzez docenianie rodzin adopcyjnych.
 
oprac. RP

TV

Zjazd Hanzy, dzień III. Bakalie, muzyka i nowe nabrzeże