Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

55. Bieg Westerplatte - wystartowały zapisy do wrześniowych zawodów

Tegoroczna edycja najstarszego biegu ulicznego w Polsce odbędzie się w niedzielę, 10 września. Organizatorzy wydarzenia przewidzieli 4000 miejsc startowych. Organizatorzy szykują dużą niespodziankę dla uczestników wydarzenia! Zapisy potrwają do 24 sierpnia.

55. Bieg Westerplatte - wystartowały zapisy do wrześniowych zawodów
A
A
data publikacji: 19 lipca 2017 r.

Start 55. Biegu Westerplatte tradycyjnie odbędzie się u stóp Pomnika Obrońców Wybrzeża na Westerplatte
Start 55. Biegu Westerplatte tradycyjnie odbędzie się u stóp Pomnika Obrońców Wybrzeża na Westerplatte
Gdański Ośrodek Sportu

Start tradycyjnie będzie zlokalizowany na Westerplatte, u stóp pomnika upamiętniającego polskich obrońców Wybrzeża września 1939 roku. Po drodze do mety, biegacze pokonają m.in. nową kładkę na Ołowiance. Meta będzie przy Europejskim Centrum Solidarności! Trasa 10-kilometrowego biegu posiada atest PZLA.

Rejestracja jest możliwa wyłącznie poprzez formularz zgłoszeniowy znajdujący się na stronie internetowej biegu. Zgłoszenia będą przyjmowane do dnia 24 sierpnia 2017 r. do godz. 23.59. Wysokość opłaty startowej przez cały czas trwania rejestracji będzie wynosić 30 PLN. Regulamin i inne potrzebne informacje - również na stronie www wydarzenia.  

Na mecie każdy uczestnik zostanie oczywiście uhonorowany pamiątkowym medalem, odlanym specjalnie na tę edycję imprezy. Zwycięzcy biegu głównego otrzymują nagrody pieniężne w wysokości: I miejsce – 750 PLN, II miejsce – 650 PLN, III miejsce – 550 PLN.

W biegu mogą wystartować osoby, które w dniu imprezy będą miały ukończone 16 lat. Przewidziana jest również kategoria wózkarzy. Dla zawodników przygotowany będzie punkt odświeżania między 4 a 5 kilometrem. W punkcie odświeżania dostępna będzie woda mineralna oraz pojemniki z wodą i gąbkami.

W ubiegłorocznej edycji Biegu Westerplatte wystartowało ponad 3000 osób. Zwyciężył Marek Kowalski z czasem 30 minut i 2 sekundy. Wśród pań najszybsza była Ewelina Paprocka z wynikiem 34:41.