• Start
  • Wiadomości
  • 480 tys. zł na osiem nowych placów zabaw w Gdańsku - ruszył konkurs

480 tys. zł na osiem nowych placów zabaw w Gdańsku - ruszył konkurs

Osiem placów zabaw powstanie w naszym mieście w ramach kolejnej - ósmej już - edycji konkursu skierowanego do organizacji pozarządowych. Do rozdysponowania jest prawie pół miliona złotych!
26.06.2017
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl

Ten plac zabaw powstał przy ul. Wieniawskiego z inicjatywy stowarzyszenia

"Utworzenie małego placu zabaw na terenie Miasta Gdańska" to konkurs organizowany w oparciu o zarządzenie prezydenta Gdańska. Dzięki jego poprzednim edycjom powstało już 71 małych placów zabaw, na co Miasto Gdańsk wydało prawie 3,5 miliona złotych. Co ważne – w tegorocznej edycji konkursu pula dotacji na budowę jednego placu zabaw została zwiększona z 50 tys. zł na 60 tys. zł.

- Konsekwentnie staramy się rozszerzać mądrą i ciekawą ofertę dla dzieci. Chcemy by oryginalne, ale też bezpieczne place zabaw pojawiały się w różnych miejscach, w różnych dzielnicach - mówi Aleksandra Dulkiewicz, zastępca prezydenta Gdańska ds. polityki gospodarczej.

Organizacje pozarządowe, które zdecydują się na udział w konkursie mają czas do 4 sierpnia na składanie swoich ofert i wskazanie miejsc, w których ich zdaniem powinny powstać place zabaw. Natomiast rozstrzygnięcie konkursu, podczas którego wybranych zostanie osiem najciekawszych propozycji, planowanie jest na 31 sierpnia. Place zabaw będą gotowe do końca bieżącego roku.

- Warto przypomnieć, że organizacja startująca w konkursie stanie się gospodarzem nowo powstałego miejsca rekreacji. Dzięki temu mamy gwarancję, że miejsca te będą odpowiednio „zaopiekowane” - dodaje prezydent Dulkiewicz.

Wszelkie dokumenty, regulamin konkursu i terminarz znaleźć można tutaj.

Przeczytaj także o doświadczeniach twórców jednego ze zwycięskich projektów:

Zbuduj plac zabaw - gdański samorząd za niego zapłaci