PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

28. WOŚP gra nadal: zobacz najciekawsze licytacje z Gdańska na rzecz Orkiestry

28. WOŚP gra nadal: zobacz najciekawsze licytacje z Gdańska na rzecz Orkiestry
Za sprawą wpłat, które wpłynęły podczas niedzielnego finału do puszek wolontariuszy, w Gdańsku zebrano ponad milion złotych. Ale to jeszcze nie koniec: na portalu Allegro przez jeszcze kilkanaście dni trwać będą licytacje przedmiotów (i nie tylko). Dochód z ich sprzedaży zasili konto WOŚP. Warto się zaangażować.
Spinki
S&A

 

Replika spinek Księcia Cambridge Williama

Replika spinek do mankietów z Kolekcji Royal wykonanych z rodowanego srebra z bursztynem bałtyckim w kolorze wiśniowym. Zostały zaprojektowane przez prof. Sławomira Fijałkowskiego, projektanta S&A. Kolekcja Royal została specjalnie stworzona jako prezent dla pary książęcej Kate i Williama, z okazji ich wizyty w Gdańsku. Biżuterię wręczył gościom prezydent Gdańska Paweł Adamowicz - w imieniu mieszkańców Światowej Stolicy Bursztynu.

 

Monika Kaźmierczak miejska carillonistka zaprasza na lekcję gry na carillonie - nz. w wieży kościoła św. Katarzyny
Monika Kaźmierczak miejska carillonistka zaprasza na lekcję gry na carillonie - nz. w wieży kościoła św. Katarzyny
Muzeum Gdańska

 

Indywidualna lekcja gry na carillonie kościoła św. Katarzyny

Nauczycielką będzie Monika Kaźmierczak - oficjalna carillonistka Gdańska. Podczas wizyty na wieży kościoła św. Katarzyny, gdzie znajduje się największy z trzech carillonów w naszym mieście, zwycięzca licytacji pozna niedostępne na co dzień zakamarki wieży kościoła św. Katarzyny i tajniki gry na tym najcięższym instrumencie w Polsce.

 

Neptun
Gdańskie Wody

 

Podświetl Fontannę Neptuna, jak chcesz

Gdańskie Wody, które na co dzień zarządzają najstarszą i najsłynniejszą fontanną Gdańska - Fontanną Neptuna, oddają władzę na jeden dzień temu, kto wygra licytację. Zwycięzca będzie mógł przez jeden dzień podświetlić postać króla mórz na wybrany przez siebie kolor lub mieszankę barw.

 

Generał Zaruski
Gdański Ośrodek Sportu

 

Rejs na podkładzie STS “Generał Zaruski” 

Załoga gdańskiej jednostki flagowej zachęca: “oferujemy symboliczne władanie żaglowcem przez jeden dzień. Zwycięzca aukcji będzie mógł w ten rejs zaprosić kogo tylko dusza zapragnie – swoich najbliższych, znajomych, przyjaciół, kolegów z wojska czy koleżanki z pracy ;) W sumie 25 osób!”. Wydarzenie odbędzie się w piątek, 19 czerwca 2020 r. podczas pierwszego dnia zlot żaglowców Baltic Sail w Gdańsku.

 

wiedzmin
Mennica Gdańska

 

Dla fanów Geralta z Rivii

Pamiątkowa srebrna moneta “Ostatnie życzenie” o nominale 5 dolarów wybita w Mennicy Gdańskiej w serii dotyczącej Sagi o Wiedźminie Andrzeja Sapkowskiego. Jej nakład wynosi 2000 sztuk (na cały świat). Mennica podkreśla, że egzemplarz licytowany na rzecz WOŚP jest jednym z ostatnich.

Mennica wystawiła na licytację także inną monetę związaną z hasłem "Ostatnie życzenie" z wiedźmińskiej sagi, z inną sceną, o nominale 50 dolarów.

 

Koncert Dawida Podsiadło
Stadion Energa Gdańsk

 

Bilety VIP na gdański koncert Dawida Podsiadło

Stadion Energa Gdańsk wystawił dwa bilety na koncert Dawida Podsiadło, który 13 czerwca 2020 roku zagra w Letnicy. Zwycięzca licytacji otrzyma: “2 bilety do Restauracji Energa Club wraz z miejscami na trybunie VIP na Stadionie Energa Gdańsk. W ramach biletów dostępny jest catering”. Warto przypomnieć, że w sprzedaży nie ma już żadnych biletów na ten koncert - rozeszły się w kilka godzin po otwarciu sprzedaży.

 

Pakiet miłośnika transportu
materiały prasowe

 

Zestaw Miłośnika Transportu

A w nim:

  • monografia "Dzieje Szybkiej Kolei Miejskiej w Trójmieście" pod red. Bartłomieja Buczka;
  • książka "Tramwajem przez Gdańsk" autorstwa Sebastiana Zomkowskiego;
  • wspomniane już pendrive'y w kształcie składów SKM: 31WE027 IMPULS, EN57 AKM, EW58-011;
  • zestaw power bank + pendrive w kształcie składu SKM 31WE027 IMPULS;
  • Drewniany model tramwaju KONSTAL N z 1952 r. do złożenia;
  • Filiżanka oraz puzzle ZTM Gdańsk
  • 2 ramki pod tablice samochodowe KIERUNEK POMORSKIE;
  • Kocyk z froty.

Zestaw gadżetów przygotowały: Zarząd Transportu Miejskiego w Gdańsku, SKM PKP Sp. z o.o. oraz Samorząd Województwa Pomorskiego.

 

Pendrive`y
SKM PKP SA

 

Można wylicytować także same pendrive`owe SKMki

Jeśli wiesz, że oznaczenia: 31WE027 IMPULS, EN57 AKM, EW58-011 to nazwy składów kursujących po Trójmieście pociągów SKM, ta licytacja jest dla Ciebie. Spółka PKP SKM w Trójmieście oferuje na licytacji zestaw pendrive`ów przypominających owe składy.

 

Licytacje o tematyce sportowej:

Trefl gra razem z WOŚP. Do wylicytowania trening z Michałem Winiarskim i koszulka z podpisami siatkarzy

Lechia gra z WOŚP. Koszulka Flavio Paixao za 2500 zł, licytacje koszulki prezydenta Adamowicza, spotkanie z piłkarzem

 

Więcej licytacji (kolacji, noclegów w gdańskich hotelach, biżuterii, toreb, obrusów, plakatów, lekcji tańca i in.) znajdziesz na Allegro wpisując w wyszukiwarce portalu hasło "gdanskdlawosp".

 

 

oprac. IBwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl