PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Zima nie jest zła! MyToMamy!

Jak przygotować maluszka do wyjścia na spacer w okresie zimowym, jak go ubrać, jak zadbać o jego żywienie, jak wzmacniać organizm dziecka i chronić je przed przeziębieniem - tego wszystkiego będzie można się dowiedzieć w ramach kampanii „Zima nie jest zła“. Organizatorzy pragną zachęcić wszystkich rodziców w Polsce do spacerów z dziećmi i dbania o swoją kondycję fizyczną na świeżym powietrzu.

A
A

W ramach kampanii 28 stycznia w kilku polskich miastach będzie organizowany wspólny zimowy spacer z elementami treningu BuggyGym, wzbogacony o zabawy integracyjne dla rodzin na świeżym powietrzu. Po aktywnościach ruchowych na powietrzu przewidywane jest spotkanie w restauracji ze specjalistami takimi jak: psycholog, fizjoterapeuta i inni.

Celem kampanii jest aktywizowanie rodziców, promowanie zdrowego stylu życia rodzin w zimie oraz uświadamianie, jakie korzyści płyną ze spędzania czasu na świeżym powietrzu. Kampania ma wsparcie w kręgu pediatrów i otolaryngów (między innymi prof. Janusza Książyka), którzy zauważają, że w okresie zimowym rodzice małych dzieci, w obawie przed ich chorobą, nie chcą wychodzić z dziećmi na zewnątrz. Poza obserwacjami oraz wiedzą teoretyczną i praktyczną organizatorów, kampania bazuje na doświadczeniu i wynikach badań z krajów skandynawskich. W Skandynawii w okresie zimowym już od wczesnego niemowlęctwa dzieci spędzają dużo czasu na zewnątrz, co ma pozytywny wpływ na ich zdrowie.

Organizatorem kampanii "Zima nie jest zła" jest stowarzyszenie BuggyGym przy wsparciu Fundacji „My to mamy“, której działania skierowane są na aktywizację i integrację kobiet w ciąży, matek z dziecmi oraz ich rodzin.

Więcej informacji:

Fundacja "My To Mamy"
ul. Wyzwolenia 51c/52 
80-537 Gdańsk
690-522-612