Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Zdalne nauczanie i interwencja w czasach epidemii

A
A

Szanowni Państwo, Nauczycielki i Nauczyciele gdańskich szkół i placówek oświatowych,

 

w związku z utrzymującym się stanem zagrożenia epidemicznego, w dalszym ciągu trwa zawieszenie zajęć w Państwa placówkach edukacyjnych. Aby wesprzeć Państwa w realizacji wprowadzonego rozporządzeniem MEN nauczania zdalnego, wspólnie z Gdańskim Inkubatorem Przedsiębiorczości STARTER przygotowaliśmy działania wspierające nauczycieli/ki oraz  dyrektorów/ki placówek oświatowych. Do Państwa dyspozycji będą tematyczne webinary z ekspertami, indywidualne sesje doradcze, warsztaty on-line w małych grupach oraz specjalnie dedykowana strona internetowa z aktualnościami. Pierwszy bezpłatny webinar już dziś, 15 kwietnia o godz.18:00. Poprowadzi go Arkadiusz Naruk – trener i pasjonat komunikacji z międzynarodowym certyfikatem trenerskim CIPT (ACI). Opowie o efektywnej komunikacji na linii nauczyciele-rodzice-uczniowie. Więcej informacji wraz z linkiem do webinaru na Facebooku Startera dedykowanemu edukacji: https://www.facebook.com/StarterEdukacja/

     Kolejnym ważnym obszarem wsparcia jest realne zagrożenie przemocą domową, które może dotykać część naszych uczniów. Zespół Centrum Pomocy Dzieciom FDDS w Gdańsku przygotował dla gdańskich nauczycieli kilka propozycji dot. sposobów reagowania na zagrożenia dzieci przemocą. Liczymy, że choć trochę ułatwią działanie w tych szczególnych dniach, jakie mamy nadzieję szybko miną. Nie możemy pozwolić sobie na bezczynność jeśli podejrzewamy, że czasowa izolacja nasila tragiczne problemy domowe! Materiał, który znajdziecie Państwo w załączeniu został wypracowany w zespole psychologów i prawników, ale konsultowaliśmy go jednocześnie z nauczycielami i pedagogami z naszego Miasta. Dziękujemy wszystkim, którzy się do tego wysiłku dołożyli.

Materiały do pobrania: Interwencja nauczyciela w czasach epidemii (934.1 KB)

Więcej informacji o tym jak chronić dzieci, także przed zagrożeniami związanymi z tym, jak dużo czasu obecnie dzieci spędzają przed komputerem, w Internecie znajdziecie na stronach Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę.

Dziękując Państwu za dotychczasowe zaangażowanie w realizację zdalnego nauczania na terenie Gdańska, jak również licząc na dalsze wspieranie gdańskich uczennic i uczniów.

Pozostaję z wyrazami szacunku

Grzegorz Kryger

jak reagować