PORTAL MIASTA GDAŃSKA

Zarejestruj się na Gdański Kongres Zdrowia Kobiet

Zarejestruj się na Gdański Kongres Zdrowia Kobiet
O zdrowie warto dbać nie tylko od święta. Święto może być jednak dobrą okazją do przypomnienia, jak ważny jest zdrowy styl życia i regularne wykonywanie badań profilaktycznych. W Gdańsku dobrą okazją do porozmawiania o zdrowiu będzie zbliżający się wielkimi krokami Dzień Kobiet. W piątek, 8 marca, w Europejskim Centrum Solidarności (plac Solidarności 1), odbędzie się bowiem Gdański Kongres Zdrowia Kobiet: kilkugodzinne wydarzenie promujące szeroko pojęty zdrowy styl życia. Właśnie rozpoczęła się rejestracja na wydarzenie.
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl

Program Kongresu obejmuje spotkania z lekarzami, specjalistami, autorytetami społecznymi i społecznikami. Gościć będziemy m.in.: Małgorzatę Ohme, Małgorzatę Wasilewską, Joannę Keszkę, Agnieszkę Michajłow, dr. n. med. Joannę Kufel-Grabowską, dr. n. med. Pawła Kabatę oraz dr. n. med. Daniela Maliszewskiego. Na specjalnie zorganizowanych stoiskach będzie można wykonać podstawowe badania profilaktyczne i przesiewowe oraz poznać ofertę partnerów wydarzenia, m.in. Fundacji OmeaLife, Medicoveru, Szpitali Pomorskich, czy Pomorskiego Domu Nadziei. Zaplanowano cykl wykładów i paneli dyskusyjnych na temat zdrowia psychicznego kobiet, fizjoterapii uroginekologicznej, zdrowia onkologicznego, mechanizmu uzależnień czy korzyści, jakie niesie dojrzałość. Wiedzą dzielić się będą przedstawiciele organizacji pozarządowych, między innymi, SEXEDPL, czy Projektu MASTERKI.

Zarejestrowane uczestniczki wydarzenia będą mogły spotkać się w specjalnej strefie z lekarzami-specjalistami oraz skorzystać z konsultacji. Rejestracja na stronie internetowej

Na tym nie koniec. W pobliżu ECS staną specjalne autobusy, w których będzie można przeprowadzić badania pod kątem nowotworów piersi i skóry oraz osteoporozy.

I wreszcie, na godzinę 11.30 zaplanowano bicie ustanowionego rok temu w Gdańsku rekordu w samobadaniu piersi.

Program wydarzenia:

PANELE:

 • 10.1511.15 – Zdrowie psychiczne kobiet w dyskursie społecznym
 • 11.3012.00 Bicie rekordu w samobadaniu piersi
 • 12.0013.00 – Zdrowie onkologiczne kobiet
 • 12.0013.00 – Reprodukcyjne życie kobiet - bez owijania w bawełnę
 • 13.3014.30 – Kobieta 60+ - wspaniałe życie dojrzałych kobiet
 • 13.3014.30 – Seksualne debiuty - jak rozmawiać z dziećmi o seksualności?
 • 14.3015.30 – Uzależniona, czyli jaka? O różnych odcieniach uzależnień
 • 15.0016.00 – Niepełnosprawność z kobiecej perspektywy

WYKŁADY I WARSZTATY:

 • 10.1511.30 – Jak czerpać MOC z cyklu
 • 12.0013.00 – Taka Pani uroda - wykład fizjoterapeutki uroginekologicznej
 • 13.0014.00 – Pokazowe zajęcia fitness dla kobiet w ciąży*
 • 14.3015.30 – Zdrowie intymne i seksualność kobiet

 

*Pokazowe zajęcia fitness dla kobiet w ciąży. Zapraszamy do udziału Panie w ciąży prawidłowej. Wymagany strój sportowy i zmienne obuwie sportowe oraz ręcznik albo mata.

Do zobaczenia 8 marca w Europejskim Centrum Solidarności!