PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Wielokulturowość od najmłodszych lat - dzieci poznają świat

A
A

Dzieci są naszą przyszłością. To właśnie w okresie dzieciństwa kształtuje się ich przyszłe postawy. A gdyby już od najmłodszych lat poznawały różnorodność świata? Wiedza o innych kulturach, językach czy zwyczajach pomoże im w przyszłości bardziej otworzyć się na otoczenie.

International Kindergarten i KidSPEAK to projekty prowadzone przez organizację AIESEC, które skierowane są do przedszkoli i szkół podstawowych. W ramach tych projektów, wolontariusze z całego świata przedstawiają dzieciom swoją kulturę, ucząc je języka angielskiego.

AIESEC to międzynarodowa organizacja studencka działająca od 65 lat. Aktualnie łączy  125 krajów, między innymi Chiny, Brazylię, Australię, Singapur, Malezję i wiele innych.  Celem projektów adresowanych do najmłodszych jest otwieranie ich na świat i szerzenie tolerancji kulturowej.

Współpracujemy z przedszkolami i szkołami podstawowymi w Trójmieście i poza nim.

Selekcjonujemy najlepiej przygotowanych wolontariuszy, aby zajęcia były jednocześnie efektywne i ciekawe dla dzieci. Posiadamy rekomendacje od placówek, z którymi współpracujemy. Jednak najlepszym dowodem na pozytywny wpływ naszych działań są uśmiechnięte buzie dobrze bawiących się podopiecznych.

Placówka KREATYWNA EDUKACJA, Banino:

Niepowtarzalne i ogromnie otwierające na świat doświadczenie. W sposób wyjątkowy przybliża dzieciom nawet najdalsze rejony świata.

Przedszkole Niepubliczne Muzyczno-Językowe "MAŁY SKARB", Gdańsk:

Jest to projekt, który wniósł dużo świeżości i energii młodych, kreatywnych ludzi do naszego przedszkola. Poprzez swoje talenty i umiejętności studenci przybliżyli naszym przedszkolakom rąbek swojej kultury, kraju.

Naszym partnerem jest Fun Arena w Gdańsku na stadionie PGE Arena, serdecznie zapraszamy!

Jeśli chcesz, aby wolontariusze odwiedzili szkołę Twojego dziecka, skontaktuj się z przedstawicielami naszej organizacji:

Weronika Górska

Public Relations

International Kindergarten, Kid Speak,

email: weronika.gorska.sopo@gmail.com

tel.: 508 744 762

www.aiesec.pl/gdansk/