Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Telekonferencja Dyrektorów gdańskich szkół i placówek oświatowych - podsumowanie.

A
A

Szanowni Państwo, Dyrektorzy gdańskich szkół i placówek oświatowych,

 

pomimo trwającej sytuacji zagrożenia, udało nam się dziś przekroczyć kolejną barierę w codziennej komunikacji. W zorganizowanej za pomocą aplikacji dostępnej w ramach Gdańskiej Platformy Edukacyjnej telekonferencji wzięło udział ponad 200 Dyrektorów i Wicedyrektorów gdańskich jednostek oświatowych. Pragnę jeszcze raz podziękować Państwu za Wasze codzienne zaangażowanie, tym bardziej, że obecnie to na Waszych barkach spoczywa konieczność zorganizowania zdalnego nauczania dla tysięcy najmłodszych gdańszczanek i gdańszczan. Jestem przekonana, że przy wsparciu całego zespołu Wydziału Rozwoju Społecznego uda nam się wspólnie sprostać temu wyzwaniu.

W załączeniu do wiadomości mailowej otrzymają Państwo między innymi pakiet informacji z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy z wykorzystaniem narzędzi IT. Pamiętajcie proszę, aby w ferworze zmagań z trudnym wyzwaniem organizacji nauczania zdalnego nie zgubić tych, którzy w tym czasie szczególnie potrzebują naszego indywidualnego podejścia, czyli uczennic i uczniów. Bądźcie w stałym kontakcie z ich domem rodzinnym, zachęcajcie nauczycieli do indywidualizacji pracy i wspierajcie wszelkimi możliwymi sposobami odkładając często ocenianie na okres późniejszy.

Słuchając dziś Państwa wypowiedzi jestem przekonana, że wszelkie trudności wynikające z obecnej sytuacji uda nam się przezwyciężyć w myśl hasła „Szkoły i Przedszkola Współpracy”.

 

Z wyrazami szacunku

 

Aleksandra Dulkiewicz

Prezydent Miasta Gdańska

 

Materiały do pobrania:

PREZENTACJA_telekonferencja_EDU (3.16 MB)

BHP_nauka_zdalna (307.98 KB)

ćwiczenia_praca_zdalna (1.44 MB)