PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Ruszyło Centrum Mediacji Szkolnej i Rówieśniczej

A
A

5 listopada 2014r. ruszyło Centrum Mediacji Szkolnej i Rówieśniczej przy Zespole Kształcenia Podstawowego i Gimnazjalnego nr 33 na Przymorzu. Projekt powstał w wyniku współpracy Wydziału Rozwoju Społecznego Urzędu Miejskiego w Gdańsku i Polskiego Centrum Mediacji.

Mediacje stanowią szansę uniknięcia wielu rozpraw w sądzie rodzinnym, które mogą zakończyć się na terenie szkoły. Dlatego też Sąd Okręgowy w Gdańsku objął Patronatem Honorowym przedsięwzięcie. Patronatu naukowego udzieliła także Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej. Wspierać inicjatywę będzie również Koło Naukowe Arbitrażu i Mediacji Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego.

Godziny pracy Centrum Mediacji Szkolnej i Rówieśniczej od 25 listopada br.:

  • Wtorek: 14.00-16.00 mediator Katarzyna Stryjek tel. kom. 502 209 729
  • Środa: 9.30-11.30 mediator Renata Gromko tel. kom. 517 829 535

Nasza szkoła stanie się miejscem, gdzie będzie można uzyskać informacje, wskazówki, skorzystać z konsultacji – informuje Dyrektor ZKPiG nr 33 mgr Iwona Klein - W naszej szkole jest kilku wykształconych mediatorów, a dwóch jest zawodowymi mediatorami i to właśnie z ich bogatego doświadczenia będzie można skorzystać. Zarówno nauczyciele jak i rodzice będą mogli znaleźć tu wsparcie w rozwiązaniu sytuacji konfliktowych. Zadbamy także o szkolenia. Na początku dyrektorów placówek oświatowych, by wiedzieli jak mediacje wprowadzić do szkolnej rzeczywistości. Potem chcielibyśmy, by każda szkoła miała swojego lidera, który w razie potrzeby będzie wiedział jak sięgnąć po mediacyjny sposób pracy. Nasza szkoła może także stanowić neutralny grunt do przeprowadzenia mediacji, a jest to jeden z warunków jej powodzenia.

W związku z rozpoczęciem działania CMSiR w Zespole został ogłoszony międzyszkolny konkurs na projekt logo CMSiR. Zapraszamy dzieci i młodzież szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych do udziału. Zwycięski projekt będzie oficjalnym znakiem Centrum.

Ufamy, że Centrum wesprze w sytuacjach trudnych zarówno uczniów, rodziców jak i nauczycieli placówek oświatowych w Gdańsku - zapowiada Pani Dyrektor.

Konkurs na projekt logo CMSiR

Dyżury Pracowników

Więcej o CMSiR: Idea Centrum