PORTAL MIASTA GDAŃSKA

Program współpracy Miasta Gdańska z NGO - zaangażuj się w przygotowania na rok 2024

Program współpracy Miasta Gdańska z NGO - zaangażuj się w przygotowania na rok 2024
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Grafika promocyjna: po lewej stronie na granatowym tle napisy: Program współpracy Miasta Gdańska z organizacjami pozarządowymi na rok 2024, Zapraszamy na spotkania konsultacyjne miejsce: ul. Dolna Brama 8. 19 lipca / godz. 14.00–18.00 Gdfańska Rada Działalności Pożytku Publicznego, 9 sierpnia / godz. 15.00–18.00 Mechanizmy wspierania małych i średnich NGO, 23 sierpnia / godz. 15.00–18.00 Nowe procedury w obszarze kultury, 6 września / godz. 15.00–18.00 Nowe procedury w obszarze zdrowia publicznego. Po prawej stronnie znajdują się 3 zdjęcia: na pierwszym Aleksandra Dulkiewiczy wita się łokciem (czas pandemii) z przedstawicielką  NGO. Na drugim zdjęciu Zastępczyni Prezydenta Monika Chabior wspólnie z przewodniczącą GROP, Beatą Matyjaszczyk otwiera „plenarne spotkanie gdańskich ngo”. Na ostatnim zdjęciu widzimy 2 mężczyzn i kobietę pochylonych nad dużą kartką zapisaną markerem (praca warsztatowa).

Na pierwszym ze spotkań, we wtorek 27 czerwca, podsumowaliśmy wnioski z autoewaluacji realizacji Programu współpracy za rok 2022 i dyskutowaliśmy o bieżących wyzwaniach stojących przed gdańskimi organizacjami pozarządowymi. Notatka ze spotkania umieszczona jest do pobrania na końcu artykułu. Osoby uczestniczące w konsultacjach wspólnie wybrały tematy, które zostaną poruszone podczas kolejnych prac nad Programem współpracy Miasta Gdańska z organizacjami pozarządowymi na 2024 r.

Harmonogram spotkań konsultacyjnych:

19.07.2023 r. – Gdańska Rada Działalności Pożytku Publicznego – warsztat poprowadzi Andrzej Rybus-Tołłoczko. Podsumujemy mijającą kadencję jednej z najstarszych Rad Pożytku w Polsce oraz zastanowimy się nad nowymi rozwiązaniami dla Gdańskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego IX kadencji.

09.08.2023 r. – Mechanizmy wspierania małych i średnich organizacji, w tym ich finansowanie 

23.08.2023 r. – Nowe procedury w obszarze kultury

06.09.2023 r. – Nowe procedury w obszarze zdrowia publicznego

Serdecznie zapraszamy przedstawicielki i przedstawicieli gdańskiego sektora społecznego do licznego udziału w otwartych spotkaniach konsultacyjnych, które odbędą się w budynku przy ulicy Dolna Brama 8, w godzinach 15.00-18.00.

Prosimy o zgłaszanie chęci udziału w spotkaniu / spotkaniach przez formularz (link)

"Program współpracy” to dokument określający zasady, środki i kierunki współpracy Miasta Gdańska z organizacjami pozarządowymi działającymi na rzecz mieszkanek i mieszkańców Gdańska. Program współtworzony jest przez Wydział Rozwoju Społecznego oraz wydziały i jednostki Urzędu, zlecające organizacjom realizację zadań miejskich, a także, co ważne, przez same organizacje pozarządowe.

Do pobrania:

Notatka podsumowująca I spotkanie konsultacyjne PW2024