PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Program Edukacji Morskiej w Gdańsku obiera kurs na Mediolan

A
A

Gdańska inicjatywa zaprezentuje się na EXPO 2015. Reprezentacja młodych żeglarzy zwiedzi wystawę światową oraz podzieli się swoimi umiejętnościami z młodzieżą odwiedzającą pawilon Kinder+Sport w dniach od 28 do 30 sierpnia.

PEM

Żeglarstwo jest jedną z trzech dyscyplin wspieranych w Polsce w ramach międzynarodowego programu Kinder+Sport. To projekt realizowany przez Grupę Ferrero, w celu promowania aktywnego stylu życia wśród dzieci i młodzieży. Oprócz Programu Edukacji Morskiej w Gdańsku, co roku odbywają się rozgrywki siatkarskie dla uczniów IV, V i VI klas szkół podstawowych a od ubiegłego roku realizowana jest także kampania „Radość z pływania” dla uczniów trzech pierwszych klas szkół podstawowych.

Jako pierwszy na EXPO w Mediolanie zaprezentuje się Program Edukacji Morskiej w Gdańsku. W wizycie wezmą udział laureaci ogólnopolskiego konkursu „Świat za sto lat”, którzy 12 lipca wrócili z wakacyjnego rejsu po Morzu Bałtyckim, realizatorzy Programu, sternicy oraz młode żeglarskie talenty – reprezentanci klasy l’Equipe AZS AWFiS w Gdańsku.  

PEM

Udana współpraca międzysektorowa pozwala nie tylko rozwijać Program Edukacji Morskiej w Gdańsku, lecz także otwiera zupełnie nowe możliwości. Wizyta na EXPO jest właśnie jedną z nich. To okazja do pokazania na światowej wystawie jak rozwija się edukacja żeglarska w Gdańsku – podkreśla Paweł Adamowicz, Prezydent Miasta Gdańska.

Od 28 do 30 sierpnia uczestnicy wyjazdu będą zwiedzać wystawę światową EXPO 2015, dzielić się swoimi żeglarskimi umiejętnościami oraz reprezentować gdańską inicjatywę na arenie międzynarodowej.

Jednym z podstawowych celów programu Kinder+Sport jest integracja przez wspólną aktywność fizyczną. Pokazujemy ile radości sprawia sport i jak ciekawych ludzi gromadzi. Pawilon Kinder+Sport na EXPO jest miejscem spotkania młodzieży z całego świata. Odwiedzający dzielą się sportową pasją, a ucząc się nawzajem dyscyplin, które uprawiają w swoich krajach przełamują bariery językowe i kulturowe – mówi Małgorzata Szleszyńska, Kinder+Sport Polska.

Wizyta Programu Edukacji Morskiej w Gdańsku na wystawie światowej w Mediolanie to okazja do pokazania naszego rodzimego projektu na tle inicjatyw podejmowanych w innych krajach. Powszechna edukacja żeglarska realizowana przez Miasto Gdańsk i Fundację Gdańską to zjawisko bezprecedensowe w skali Europy. Wizyta na EXPO daje możliwość podzielenia się pięcioletnim doświadczeniem na  gruncie popularyzacji tej wyjątkowej dyscypliny sportu wśród młodzieży.

PEM

 

Program Edukacji Morskiej w Gdańsku

Program Edukacji Morskiej w Gdańsku jest realizowany od 2010 roku na zlecenie Prezydenta Miasta Gdańska przez Fundację Gdańską. Pomysłodawcą akcji jest Mateusz Kusznierewicz, Ambasador Miasta Gdańska ds. Morskich. W ramach Programu wszyscy uczniowie klas pierwszych gdańskich gimnazjów wypływają w kilkugodzinne rejsy po wodach Kanału Portowego i Zatoki Gdańskiej. Podczas rejsów uczą się podstaw żeglowania, pogłębiają wiedzę z dziedziny historii, geografii i biologii oraz poznają swoje miasto od strony wody. Celem Programu Edukacji Morskiej jest promocja sportu oraz przybliżenie i popularyzacja wśród młodych mieszkańców Gdańska tradycji morskiej i bogatego dziedzictwa ich miasta. Udział w rejsach jest dla uczestników bezpłatny. Sponsorami Programu są – Ferrero Polska, w ramach akcji Kinder+Sport oraz Grupa LOTOS S.A.

Program Edukacji Morskiej w Gdańsku 2015 został objęty patronatem honorowym Minister Edukacji Narodowej oraz Ministra Sportu i Turystyki.

Zachęcamy do odwiedzania:

www.ProgramEdukacjiMorskiej.pl

www.facebook.com/ProgramEdukacjiMorskiej, www.youtube.com/user/PEMGdansk

Zuzanna Mojska (0)
Urząd Miejski w Gdańsku
Fundacja Gdańska
Program Edukacji Morskiej