PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Porozmawiajmy o edukacji podczas konferencji Educational Cha(lle)nge

„Dokąd zmierzasz, szkoło?” – to główne pytanie III Konferencji Edukacyjnej organizowanej przez Stowarzyszenie Educational Cha(lle)nge i Miasto Gdańsk. Wydarzenie odbędzie się 18-19 marca 2017 r. w Europejskim Centrum Solidarności.

A
A

W tym roku podczas Konferencji uczestnicy będą obradować pod hasłem „Dokąd zmierzasz, szkoło?”.

- Chcemy wspólnie zastanowić się nad tym, w jakim kierunku zmierza edukacja. Czy przygotowuje młodych ludzi do tego, co ich czeka w przyszłości? Na czym powinniśmy się skupić pracując z dziećmi i młodzieżą? Poruszymy temat roli pasji oraz kompetencji prospołecznych. Zastanowimy się, co każdy z nas może zrobić, by wprowadzić zmiany w szkole - bo nawet te z pozoru drobne mogą w rzeczywistości zmienić bardzo wiele – mówi Aleksandra Mońko, prezes Stowarzyszenia Educational Cha(lle)nge, głównego organizatora Konferencji.

Dokąd zmierzasz, szkoło?

Uczestnicy wydarzenia będą mieli okazję nie tylko poszerzyć swoją wiedzę podczas wykładów charyzmatycznych prelegentów, ale też pracować nad swoimi umiejętnościami w czasie warsztatów z praktykami. Po raz pierwszy zorganizowany zostanie panel dyskusyjny z ekspertami i praktykami edukacji.

Do wystąpienia podczas Konferencji zaproszono m.in. dra Piotra Zamojskiego, adiunkta w Instytucie Pedagogiki Uniwersytetu Gdańskiego oraz Jarosława Szulskiego – niekonwencjonalnego nauczyciela i wychowawcę, autora książek „Zdarza się” i „Sor” (oraz napisanej wspólnie z Jackiem Santorskim „Siła spokoju, którego nie ma”). Pośród osób prowadzących warsztaty znaleźli się Zygmunt Medowski (Dialog motywujący - rozmowa o zmianie) oraz Anna Zielińska z Europejskiego Centrum Solidarności (Przekraczając granice).

Organizatorzy zachęcają do networkingu. – Chcemy, by uczestnicy zawarli nowe znajomości podczas sesji Open Space Technology, której celem jest stworzenie przestrzeni do dyskusji pomiędzy prelegentami i słuchaczami, wykładowcami i studentami, inicjatorami i obserwatorami zmian – mówi Marta Sadowska, wiceprezes Stowarzyszenia.

Zapisy na konferencję oraz warsztaty odbywają się poprzez link rejestracyjny podany na stronie www.educhallenge.pl

Ubiegłoroczna edycja odbyła się 26 kwietnia w Europejskim Centrum Solidarności. Tematem przewodnim sympozjum było „Nieformalne oblicze edukacji formalnej”.

Organizatorzy: Stowarzyszenie Educational Cha(lle)nge i Miasto Gdańsk

Partnerzy: Europejskie Centrum Solidarności, Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne, Gdańskie Wydawnictwo Oświatowe, Kreatywna Pedagogika

Partnerzy medialni: gdansk.pl, Magazyn Together, trójmiasto.pl

III edycja Konferencji Educational Cha(lle)nge „Dokąd zmierzasz, szkoło?”

18-19 marca 2017 r. godz. 9.00

Europejskie Centrum Solidarności w Gdańsku, plac Solidarności 1, 80-863 Gdańsk

Wstęp wolny na Konferencję, koszt warsztatów: 30 zł

Pobierz Program (1.04 MB)

 

Magdalena Iwanowska

609-316-348

info@educhallenge.pl

www.educhallenge.pl

 


„Educational Cha(lle)nge” to stowarzyszenie dedykowane nauczycielom, edukatorom, trenerom, rodzicom. Jego głównym celem jest stworzenie płaszczyzny do wymiany doświadczeń oraz wiedzy dla osób związanych ze światem trójmiejskiej edukacji. Za jego organizację odpowiedzialni są młodzi pasjonaci (studenci, absolwenci trójmiejskich uczelni oraz osoby zawodowo związane z edukacją), które swoją przyszłość wiążą z wprowadzaniem zmian w obszarze szkolnictwa.