Szanowni Państwo, Dyrektorzy gdańskich szkół i placówek oświatowych,

 

bardzo dziękuję za dzisiejsze, wyjątkowe w mojej ocenie spotkanie plenarne. Wyjątkowe, nie tylko ze względu na czas, w jakim się znajdujemy, ale też ilość pytań i wątpliwości, które mam nadzieję, w toku naszej wspólnej dyskusji udało nam się wyjaśnić. Nikt z nas nie ma monopolu na wiedzę. Zwłaszcza w momencie, gdy, jak zawsze w większości kwestii poruszamy się bez oparcia o konkretne przepisy, czy wytyczne ministerialne. Dziękuję za wszystkie uwagi i wnioski, które pomagają nam każdego dnia patrzeć na pracę placówek z Państwa perspektywy.

 

Tradycyjnie już przesyłam w załączeniu materiały z dzisiejszego naszego spotkania. Część z nich trafiła już do Państwa inną drogą. Dziękuję tym wszystkim, którzy na bieżąco śledzą komunikaty pojawiające się zarówno na naszej grupie w mediach społecznościowych, jak i aktualizacje na stronie gdansk.pl w zakładce EDUKACJA. Jednym z plików jest zapowiadany już zestaw odpowiedzi na najczęściej zadawane przez Państwa pytania. Przesyłam również wzór zarządzenia dyrektora jednostki, które należy podjąć wraz z uzyskaniem zgody organu prowadzącego na zawieszenie zajęć. Nawiązując do spotkania, proszę o uważną analizę przekazanych materiałów. Proszę również o umieszczenie na stronach Państwa placówek informacji dotyczących funkcjonowania Poradni PP w obecnej sytuacji zagrożenia epidemicznego.

 

Przypominam również część z poruszanych tematów. Pamiętajmy o stałym, uroczystym oflagowaniu naszych placówek, zwłaszcza w kontekście nadchodzących świąt, w tym związanych z obecnością Polski w Unii Europejskiej. Pamiętajmy o dbałości o szczegóły w trwających przygotowaniach na ponowne przyjęcie dzieci. Stosujmy się do wytycznych GIS i komunikatów ministerialnych. Dziękuję za sprawne przekazanie informacji na temat zdiagnozowanych potrzeb w zakresie potrzebnych środków ochrony osobistej. Zaznaczam, że a najbliższych dniach mogą być Państwo poproszeni o podzielenie się przekazanym płynem odkażającym z przedstawicielami placówek niesamorządowych, których do Państwa skierujemy. Z całą pewnością o takim fakcie zostaniecie Państwo wcześniej uprzedzeni.

 

Przed nami kolejne etapy, na które już musimy się przygotowywać. Proszę tych z Państwa, którzy stają w tym roku przed wyzwaniem organizacji egzaminów o przemyślenie tej kwestii i wskazanie w mailu bezpośrednio do mnie potrzeb, w tym kadrowych, które mogą się przed Państwem pojawić. Na Państwa głosy czekam do najbliższej środy, 13 maja.

 

Ponownie zachęcając Państwa do stałego kontaktu, przekazywania zarówno pytań, jak i wniosków pozostaję z wyrazami szacunku

 

Grzegorz Kryger

 

Pliki do pobrania:

pytania_koronawirus (584.71 KB)

koronawirus_powrót (574.71 KB)

Koronawirus_PPP (584.37 KB)